Ssangyong Musso Grand 2019

917

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ssangyong Musso Grand 2019

Pamiętam jak ponad 20 lat temu Daewoo wykupiło FSO i nastała w Polsce era Koreańska. Kiedy pojawiła się Nexia będąca kopią Opla Kadeta i to w dobrej cenie FSO odżyło a nasz biedny rynek ożył. Daewoo idąc za ciosem wykupiło SsangYonga i wtedy na naszym rynku zaistniały pierwsze duże SUVy. Mniejszy Korando i większy Musso, tak, Musso wtedy był SUVem i to bardzo pożądanym ponieważ wyposażonym w technikę Mercedesa. Posiadał cały napęd o Mercedesa a cena jego była przyzwoita więc stał się hitem. Do dzisiaj po naszych drogach jeżdżą Musso więc świadczy to o ich niezawodności.

Obecnie SsangYong jest własnością hindusów a konkretnie drugiego po TATA koncernu w indiach czyli Mahindry. Tak jak przejęcie przez hindusów z TATA Jaguara wyszło mu na dobre tak i SsangYong zaczął wreszcie się rozwijać. Musso obecnie jest pick-upem, nadal ma podzespoły pochodzące z rozwinięcia techniki Mercedesa. To bardzo duży pick-up, ma ponad 530cm co czyni go jednym z największych aut osobowych dostępnych na polskim rynku. Jakość wykonania i zachowanie na drodze nie odstaje od konkurencji z segmentu. Natomiast właściwości terenowe są na najwyższym poziomie, łatwość poruszania się w trudnym terenie miło nas zaskoczyła.

Ssangyong Musso Grand 2019 – Silnik/skrzynia

Silnik (e-XDI220) nie jest dla nas niespodzianką, ponieważ tak jak w spokrewnionym Rextonie jest wysokoprężny o pojemności 2.2 L. Serce naszego Musso generuje moc 181 km co powoduje łatwość ciągnięcia przyczepy o masie 3 ton.
Skrzynia biegów jest dostępna w dwóch wersjach manualnej i automatycznej. Obydwie skrzynie posiadają 6 biegów. Manual jest dostępny w wersji podstawowej, zaś automat jest dodatkowo płatny (10 tyś. zł)

Ssangyong Musso Grand 2019 – Zawieszenie/koła/hamulce

Mówiąc o zawieszeniu od razu przypominam sobie o jeździe po nierównej nawierzchni, wtedy można odczuć drgania lub delikatne podskoki zwłaszcza gdy samochód nie jest załadowany, przyczynia się do tego ramowa konstrukcja. Zawieszenie jest skonstruowane tak byśmy mogli odpowiednio dopasować tryb pracy do warunków na drodze. Możemy zrobić to za pomocą pokrętła które znajduje się miedzy przednimi siedzeniami.
2H- służy do jazdy w normalnych warunkach w tym przypadku aktywowana zostaje tylko tylna oś.
4H – funkcja ułatwia jazdę, gdy powstają problemy z przyczepnością np. opady śniegu lub gołoledź. Ten tryb dołącza nam przednią oś.
4L-używany tylko do jazdy w terenie, napęd na cztery koła z przełożeniem redukcyjnym.

Ssangyong Musso Grand 2019 – Ekonomiczność

Zapotrzebowanie na paliwo jest raczej normalne jak na pickupa. W trasie przy spokojnej jeździe możemy zejść nawet do 7L. Z racji tego że bieg szósty jest długi, to jazda jest bardziej ekonomiczna. Przy 140 km/h obroty utrzymują się poniżej niż 2000 obr./min. Na autostradzie zapotrzebowanie na paliwo jest większe, jednak nie powinno przekroczyć 9L/100km. Jazda po mieście jak to bywa z reguły niesie za sobą większe spalanie, w tym przypadku nie przekraczać 12L.

Ssangyong Musso Grand 2019 – Babskim okiem

Moim zdaniem Ssangyong Musso Grand 2019 nie jest odpowiednim samochodem do jazdy po większym mieście. Ze względu na wielkość naszego pickupa niełatwo jest znaleźć miejsce parkingowe, w którym mieściłby się cały tył samochodu (długość 5,10 m) Druga kwestia to zbyt duże spalanie w mieście ok. 12L/100km nie jest zbyt zadowalające.

Najbardziej przydatny byłby dla przedsiębiorcy lub firmy budowlanej. W moim przypadku, gdybym miała kupić taki samochód zaopatrzyłabym się w zabudowę skrzyni ładunkowej, ze względu na częste podróże. Samochód stałby się bardziej funkcjonalny. Doskonały na wyjazdy z rodziną, nawet gdyby pogoda była nieodpowiednia. Jeżeli chodzi o jazdę terenową jest bardzo ekscytująca, dzięki funkcji 4L i reduktorowi jest możliwy wyjazd z piaskowych lub grząskich terenów. Wnętrze pickupa bardzo przestronne, odpowiednio wykończone. Uważam, że samochód technicznie jak i wizualnie jak najbardziej na plus, porównując do poprzednich wersji, które raczej odrzucały niż przyciągały. Na zakończenie dodam że bardzo dobre wrażenie wywarł na mnie sprzęt audio zamontowany w Musso. Dźwięk bardzo czysty połączony z odpowiednim basem dostarcza przyjemnych wrażeń podczas jazdy. Ale najnowszy Musso to bajka w terenie.

poznaj elektrycznego Ssangyonga E-Motion  i wielkiego Rextona za małą kasę

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia