Unia wprowadza nowy podatek do paliwa, nawet 50 groszy drożej za litr

Dyrektywa, na którą zdecydowała się Unia Europejska o numerze 2023/959. Urzędnicy Ministerstwa Klimatu i Środowiska planują przedstawić projekt odpowiedniej ustawy dostosowującej się do dyrektywy maksymalnie w czerwcu tego roku.

203

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Unia wprowadza nowy podatek do paliwa, nawet 50 groszy drożej za litr; Podwyżka opłaty paliwowej ile na dystrybutorze
Unia wprowadza nowy podatek do paliwa, nawet 50 groszy drożej za litr

Kto się cieszył że paliwo staniało w ostatnim czasie o 2 grosze nie będzie miał szczęśliwej miny, gdyż Unia wprowadza nowy podatek do paliwa. Kierowcy niebawem zapłacą nowy podatek w wysokości nawet 50 groszy. Kierowcy od dawna mierzą się z coraz wyższymi cenami na stacjach paliw i oddalamy się coraz szybciej od obiecanej przed wyborami ceny 5,19 zł/l. Wszystko wskazuje na to, że oddalimy się jeszcze bardziej gdyż czeka nas kolejna podwyżka. Tym razem po raz kolejny sprawcą naszych nieszczęść jest Unia Europejska i wprowadzony podatek od benzyny. Zdaniem Unii Europejskiej ma on pomóc w zmniejszeniu zanieczyszczania środowiska.

Unia wprowadza nowy podatek jak długo wytrzymają kierowcy

Zagrożenia środowiska ma w teorii wyeliminować nowa dyrektywa, na którą zdecydowała się Unia Europejska o numerze 2023/959. Jej wprowadzenie w życie prawdopodobne jest już w 2027 roku i dotyczyć będą przede wszystkim kierowców. Konsekwencją ma być wzrost cen na stacjach paliw nawet o 50 groszy za litr.

Dyrektywa zmusi wszystkie państwa członkowskie do podjęcia decyzji, na kogo nałożą podatek. Czy składy węgla, stacje paliw i dostawcy gazu przejmą obowiązki, jakie dziś mają fabryki i elektrociepłownie, czy wybiorą inną drogę. Eksperci ostrzegają i nie pozostawiają złudzeń że taka sytuacja zmusiłaby sprzedawców paliw, gazu czy węgla do podwyżek. A jeżeli pada hasło podwyżki, to wiadomo że obarczony nimi zostanie przeciętny obywatel lub kierowca przy dystrybutorze. Z takiego obrotu sprawy będzie zadowolony rząd ponieważ jak wyliczono, że wówczas wpływy budżetowe z tytułu daniny od paliw wyniosłyby 5 mld zł, 17 mld zł od węgla i 3 mld zł od gazu.

Unia wprowadza nowy podatek do paliwa, nawet 50 groszy drożej za litr - tankowce na redzie
Unia wprowadza nowy podatek do paliwa, nawet 50 groszy drożej za litr – tankowce na redzie

Polska jest opóźniona ale zdążymy, kiedy Unia wprowadza nowy podatek

Może nie wszyscy wiemy, ale Polska jest opóźniona we wprowadzeniu tej dyrektywy w życie. Urzędnicy Ministerstwa Klimatu i Środowiska planują przedstawić projekt odpowiedniej ustawy dostosowującej się do dyrektywy maksymalnie w czerwcu tego roku. Przyjęcie samej ustawy zaplanowano do końca tego roku. Ministerstwo prowadzi konsultacje projektu z branżami sektorów paliw płynnych, stałych i gazowych. Na razie robi to w tajemnicy i nie informuje publicznie o fiskalnych aspektach dyrektywy i przyszłej ustawy.

Wprowadzenie nowej dyrektywy którą rozważa Unia Europejska i zmian wraz z nią wynikających będzie ogromnym ciosem dla firm i gospodarstw domowych w Polsce, Europie, a także dla całej branży paliw płynnych. Kierowcy po raz kolejny zostaną ukarani przez Unię Europejską i będą zmuszeni wówczas do zapłacenia podatku od paliwa.

To wcale nie jest śmieszne – e-petrol.pl: ceny paliw w górę

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy! 

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org 

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia