Kobiety kontra samochód – co je przyciąga?

322

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kobieta kontra samochód
Kobiety od lat w samochodach interesuje nie tylko ich kolor.

Od lat wszyscy głośno mówią o równouprawnieniu. Największy sęk to jednak pozbyć się wyuczonych stereotypów. Kobiety kontra samochód – co je przyciąga? Czyli tym razem krótko o tym, że baba za kierownicą wcale nie musi być powodem do żartów. 

Kobiety kontra samochód – praktyczne podejście 

Pasjonatki czterech kółek można podzielić na te, które cenią sobie praktykę i wygodę oraz zwracające uwagę na jakość silnika. Najpierw przyjrzyjmy się grupie pierwszej. Według niektórych badań znaczna część kobiet przyznaje się do korzystania z samochodu na co dzień. Autem przemieszczają się głównie w celu dojazdu do pracy, czy transportu dzieci do szkoły. W niektórych przypadkach dalsze trasy wolą jednak pozostawić swojemu partnerowi. W tej sytuacji to, czego kobieta szuka w potencjalnym modelu to komfort i bezpieczeństwo. Co ciekawe dla pań ogromną rolę odgrywają koszty – i to zarówno dotyczące zakupu, jak i utrzymania pojazdu. Płeć piękna zwraca także uwagę na kolor, co jest oczywiste, choć w praktyce zdecydowanie nie jest on najważniejszy. Ponadto wśród kobiet zaufaniem cieszą się również wypożyczalnie samochodów – zwłaszcza w przypadku wycieczki zagranicznej. 

Cechy charakteru, które odgrywają kluczową rolę 

Wyżej wspomnieliśmy, że przez lata utarł się stereotyp według którego to mężczyźni są lepszymi kierowcami. Czy na pewno? Okazuje się, że panie mają wiele cech charakteru, które powodują, że potrafią lepiej zapanować nad trudnościami na drodze. Jedną z nich jest brak wstydu względem pytania o drogę. W przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety nie mają z tym żadnego problemu. W tym wypadku panowie wola wręcz kilkukrotny objazd tą samą drogą niż ujawnić się ze swoją niewiedzą. Co więcej, nawet błądząc potrafią udawać, że wszystko jest w najlepszym porządku. Dlatego pojawienie się nawigacji GPS okazało się dla nich pewnego rodzaju antidotum. Jeżeli chodzi o samą orientację w terenie, to jednak mężczyźni w większości przypadków lepiej orientują się na nowych trasach. Panie natomiast doskonale czują się w terenie, na którym już były, poprzez skupianie się na określonych punktach. Kobiety wykazują jednak dużo mniejsze skłonności do przekraczania prędkości. 

Niektóre cechy kobiet powodują, że na drodze są jeszcze bardziej opanowane niż mężczyźni.

Kobieta kontra samochód – szybka jazda 

Niezależnie od konieczności użytkowania, dla kobiet kierowanie autem podkreśla ich niezależność. Wiele z nich naprawdę jednak pasjonuje się motoryzacją. Takie panie przy kupnie auta zwracają dużo większą uwagę na praktyczne użytkowanie i stan silnika niż kolor, czy design. Kobiety także lubią wcisnąć gaz i poczuć adrenalinę – oczywiście na terenie, gdzie jest to bezpieczne. Coraz więcej pań lubuje się nie tylko w luksusowych osobówkach, ale i pokaźnych autach terenowych. Ceniąc sobie dużą prędkość, dużo chętniej sięgają również po samochody sportowe niż typowe, rodzinne pojazdy. Nie da się ukryć, że z roku na rok kobiet za kierownicą przybywa, Zauważyli to także producenci aut, którzy robią wszystko, by nowa rzesza klientów była w pełni zadowolona. Jednym z modeli cieszących się największą popularnością są samochody typu Mini Cooper. 

Samochodowe wybory 

Kobiety kochają również m.in. Renault Twingo Miss Sixty. Śmiało można stwierdzić, że jest to samochód wprost stworzony dla pań. Świadczy o tym, chociażby gustowne wzornictwo, czy eleganckie wzory. Poszukujące rodzinnych i bezpiecznych rozwiązań z pewnością będą zadowolone z Fordem KA. A skoro o podróżach rodzinnych mowa, to jednym z kobiecych atutów podczas wyboru jest duży bagażnik. Taki z pewnością znajdą w modelu Hyiundai IX35. Oprócz ciekawego designu auto charakteryzuje bowiem małe prawdopodobieństwo awaryjności. Panie, które z kolei poszukują szybkiej jazdy z pewnością będą zachwycone Jaguarem. To, na co kobiety również zwracają uwagę przy wyborze samochodu to klimatyzacja oraz długo utrzymująca się sprawność. 

Coraz więcej kobiet odważnie siada za kierownicą samochodów terenowych.

Kobiety za kierownicą nie od dziś 

O tym, że kobiety od lat próbują swoich sił za kierownicą wiemy nie od dziś. W Polsce jednym z najbardziej znanych przykładów jest Martyna Wojciechowska. Dziennikarka, podróżniczka, a także działaczka społeczna nigdy nie kryła się ze swoją pasją do czterech kółek. Mało tego mogliśmy podziwiać ją na międzynarodowych arenach. W 2002 roku będąc w parze z Jarosławem Kazberukiem wzięła udział w rajdzie Sahara-Dakar. Z kolei rok później z Andrzejem Derengowskim pojawiła się w rajdzie Trannssybieria, gdzie w klasyfikacji generalnej zajęli drugie miejsce. Z pewnością tory wyścigowe przyczyniły się do tego, że gwiazda kocha samochody terenowe. Świadczyć może o tym jej ostatni wybór jakim jest Mercedes Klasy G, Potężny SUV wyróżnia się nie tylko kolorem butelkowej zieleni, ale i pokaźnymi kołami i wielkim, halogenowym oświetleniem. Więcej o dokonaniach podróżniczki możecie przeczytać w tym artykule. 

Z przymrużeniem oka 

Tymczasem w ostatnich latach powstało wiele grup poświęconych właśnie pasjonatkom motoryzacji. Tym bardziej że w wielu kwestiach motoryzacyjnych kobiety i mężczyźni strzelają do jednej bramki. Panowie – krótkie pytanie. Który z Was nie próbował poderwać kobiety na efektowny samochód? Okazuje się, że i płeć piękna pragnie imponować mężczyźnie właśnie poprzez jazdę efektownym autem. Kobiety kontra samochody – jak widać, przez lata narosło tu wiele zupełnie niepotrzebnych stereotypów. Cechy kobiet, jak i mężczyzn powodują, że za kierownicą nie muszą ze sobą rywalizować, a wręcz przeciwnie – mogą się wzajemnie uzupełniać. 

Przeczytaj także: Blanka Lipińska i jej luksusowe auto

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia