Serwis elektrycznych Fordów a bezpieczeństwo.

Ford Polska stale podnosi standardy swoich punktów serwisowych w przypadku naprawy samochodu elektrycznego oferując unikalne na rynku rozwiązania.

341

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Serwis elektrycznych Fordów a bezpieczeństwo. To kolejne zadanie przed którym stoi producent tej marki. Nie tylko zresztą on, bowiem pojawiające się obecnie wyzwania, jakie pociąga za sobą rozwój elektromobilności motywują producentów nie tylko do rozwijania pojazdów elektrycznych, ale też inwestowanie w profesjonalną obsługę serwisową. Ta związana z samochodami elektrycznymi wymaga przecież specjalistycznej wiedzy i narzędzi. Nie zapominajmy też o stacjach ładowania.

Serwis elektrycznych Fordów a bezpieczeństwo

Samochody elektryczne zawierają mniej części mechanicznych niż te spalinowe. Serwisowanie ich wymaga specjalistycznej wiedzy i podejścia. Koncern Forda już wcześniej zdał sobie z tego sprawę. Skutek to wyposażenie ASO w specjalistyczne, oprogramowanie diagnostyczne i przeszkolony personel. Dzięki temu klient ma zapewnione bezpieczeństwo niezbędny komfort na każdym etapie – poczynając od diagnostyki po naprawę.

Wszystko dlatego, ponieważ dostosowano sieć diagnostyczną do specyfiki samochodów elektrycznych, a technicy przeszli specjalistyczne szkolenia, aby sprostać wszystkim wyzwaniom związanym z obsługą pojazdów elektrycznych.

Jakby tego było mało, w Polsce wprowadzono rozbudowany system pomocy technicznej. W razie problematycznych napraw pomocą służą bowiem eksperci od samochodów elektrycznych. Są oni w stanie wesprzeć pracowników serwisu wiedzą w trudnych do zdiagnozowania oraz bardziej niebezpiecznych przypadkach. To duże wsparcie gwarantujące znalezienie rozwiązania każdego problemu.

Bezpieczny serwis Forda
Bezpieczny serwis Forda

Co jeszcze wyróżnia Forda?

To jedna z nielicznych marek w Polsce, które oferują możliwość napraw wewnątrz akumulatora lokalnie. Innowacyjne rozwiązanie pomaga w szybkiej i w pełni bezpiecznej diagnostyce. Dzięki temu jest też możliwa wymiana pojedynczych lub wszystkich modułów akumulatora- najważniejszej części samochodu elektrycznego. Oznacza to istotne skrócenie czasu naprawy ponieważ uszkodzonej części nie trzeba wysyłać do laboratoriów w centrach produkcyjnych. Jakby tego było mało, zamiast wymieniać cały akumulator, rozwiązanie to umożliwia możliwość wymiany pojedynczych jego modułów. Zapewnia to dużą oszczędność kosztów. Jest też dowodem zaawansowanego stopnia elektryfikacji i jakości obsługi.

Ford wprowadził całą ścieżkę kariery i trzy poziomy zaawansowania dla serwisantów samochodów elektrycznych. Każdy z nich zakłada konieczność zdania rozbudowanego egzaminu.

Każdy polski serwisant żeby w ogóle pojawił się w centrum szkoleniowym Forda, musi spełniać nasze krajowe wymogi. Posiadać m.in. z uprawnienia Stowarzyszenia Energetyków Polskich. Na każdym poziomie zaawansowania specjaliści przechodzą szereg szkoleń – zarówno wewnętrznych Forda, zewnętrznych, jak i w kwestiach bezpieczeństwa. Buduje to też świadomość specjalistów, którzy wiedzą nie tylko co robić, ale także dlaczego jest to takie ważne.

Bezpieczeństwo ponad wszystko.

Standardy bezpieczeństwa w Fordzie poza trzymaniem się procedur obejmują oczywiście także kwestie specjalistycznego ubioru oraz narzędzi. To m.in. rękawice, przybłbice, osłony przeciwłukowe, haki bezpieczeństwa czy odgrodzenia. Ford w całej sieci dealerskiej korzysta z rekomendowanych dealerom produktów, spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Ford Polska regularnie przeprowadza też szkolenia na temat środków ochrony osobistej i narzędzi specjalnych. Pozwala to utrzymać standard na pożądanym przez koncern poziomie. Samochody elektryczne wymajają innego stanowiska serwisowego. Znacząco różni się od tego przygotowanego dla samochodów z silnikami spalinowymi. Jest to oczywiście związane z bezpieczeństwem i higieną pracy z samochodem w technologii wysokonapięciowej. Przy każdym przeglądzie okresowym dokonywana jest inspekcja pod kątem ewentualnych uszkodzeń elementów wysokonapięciowych co pozwala na zapewnienie najwyższej jakości obsługi.

Koncern dostosowuje swoją sieć serwisową do najwyższych standardów. Pozwala to, o czym była już mowa na wstępie na oddanie do dyspozycji klientów punktów serwisowych. Są one przystosowane do tego, by bezpiecznie i komfortowo dokonywać napraw i koniecznych przeglądów.

Jeżeli planujesz zakup Forda i zastanawiasz się, który wybrać polecamy uwadze nasz artykuł.

a może hybryda z wtyczką?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia