Przygotuj swojego Opla na jesienne podróże

przygotuj auto na jesienną pogodę, wilgoć i zmienne temperatury potrafią ujawnić niedomagania

0
111
Przygotuj swojego Opla na jesień

Z pewnością Twoje auto zrobiło mnóstwo kilometrów. Pod koniec roku pewnie planujesz dodatkowe podróże, które również wpłyną na stan samochodu. Jesień to dość wymagająca pora roku, dlatego warto odwiedzić serwis Opel. Warszawa to miasto, gdzie znajdziesz specjalistów trudniących się profesjonalnym przeglądem pojazdów.

Przygotuj auto na jesienne warunki pogodowe — serwis Opla w Warszawie Ci w tym pomoże!

Jesień to pora roku, która nie rozpieszcza kierowców. Nierzadko pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie, co podczas dłuższej podróży nie sprzyja dobremu samopoczuciu. W czasie trasy można spotkać deszcz, grad, przymrozki i spadające liście. Co więcej, długość dnia również ulega skróceniu i bardzo szybko zapada zmrok. Mierząc się z takimi warunkami pogodowymi, kierowcy muszą być skupieni na drodze i wypoczęci. Ponadto awaria auta w podróży nie jest niczym przyjemnym. Najczęściej należy wezwać lawetę, ponieważ ograniczone oświetlenie i brzydka pogoda nie sprzyja żadnym samodzielnym naprawom. Przygotowując się do wakacji lub dłuższego urlopu, warto zrobić przegląd auta przed podróżą. Takie usługi oferuje niezależny serwis Opel w Warszawie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, co powinieneś sprawdzić w swoim samochodzie przed jesienną słotą.

Przegląd opon

W pierwszej kolejności sprawdź swoje opony, w skład których wchodzą również wentyle i obręcze. Zobacz, czy wentyle są stabilne, a powietrze nie ucieka z wolnych przestrzeni. Opony powinny trzymać się szosy i być w dobrym stanie — inaczej narażasz siebie i pasażerów na niebezpieczeństwo związane ze wpadnięciem w poślizg. Nie zapomnij skontrolować koła zapasowego i miej zawsze przy sobie zestaw naprawczy na wypadek złapania “gumy”.

Stan płynów eksploatacyjnych

Zajrzyj pod maskę i sprawdź ilość płynów eksploatacyjnych, takich jak płyn chłodniczy, hamulcowy i AdBlue. Najczęściej ubytki dwóch pierwszych świadczą o awarii samochodu. W tym przypadku uszkodzona może być pompa wody, przepalona uszczelka, czy zużyte tarcze i klocki hamulcowe. Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące sygnały w swoim aucie — odwiedź serwis Opla w Warszawie, zanim wyruszysz w dłuższą podróż.

Układ hamulcowy

Hamulce to jedne z najważniejszych części odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podczas jazdy pojazdem. Im większa masa pojazdu, tym są one bardziej obciążone. Samodzielnie możesz sprawdzić grubość tarcz, płyn hamulcowy i jego kondycję, a także stan przewodów i zacisków. Chcąc być pewnym dobrego stanu auta, należy przeprowadzić gruntowny przegląd samochodu przed wyjazdem w autoryzowanym serwisie.

Stan świateł samochodowych

Przed dłuższą jesienną podróżą, sprawdź, jak działają Twoje światła w nocy. Może się okazać, że wcale nie są tak skuteczne, jak były rok temu. Wpływ ma na nie zwykłe zużycie sprzętu, tj. wyczerpanie zamontowanych żarówek, zmatowienie powłoki reflektorów, czy ich nadmierne porysowanie. Samodzielnie możesz je wypolerować, dzięki temu usuniesz drobne ryski, zanieczyszczenia i poprawisz jakość oświetlenia.

Wycieraczki i klimatyzacja

Ze względu na różnorodną jesienną pogodę, przed dłuższą podróżą warto skontrolować stan wycieraczek oraz klimatyzacji. Pierwsze z akcesoriów wpływają na widoczność podczas jazdy w deszczu. Jeśli będą nieprawidłowo działać, wówczas może to wpłynąć na ograniczoną widoczność, a co za tym idzie, przyczynić się do potencjalnego wypadku. Z drugiej strony przydatna będzie klimatyzacja. Przed trasą sprawdź ilość czynnika chłodzącego i stan całej instalacji.

Lotus Omega
te starsze Ople wymagają szczególnej opieki serwisowej gdy pojawia się jesienna wilgoć

Zestaw awaryjny

Pamiętaj, aby mieć przy sobie apteczkę pierwszej pomocy i gaśnicę. Akcesoria muszą być w pełni sprawne i wyposażone. Tylko w takim przypadku zapewnisz sobie pełne bezpieczeństwo i gwarancję szybkiej reakcji podczas zdarzenia potencjalnie niebezpiecznego.

Przegląd auta przed podróżą — tylko w serwis Opel Warszawa!

Niezależny serwis Opel w Warszawie oferuje swoim klientom 100% przygotowanie samochodu do podróży. Wybierając pełny przegląd, będziesz bezpieczny podczas trasy i dowiesz się, czy wszystko w porządku z Twoim autem. Doświadczony zespół mechaników i profesjonalistów pomoże Ci rozwiązać zaistniałe problemy oraz podpowie, jak dalej postępować z pojazdem. Bez wątpienia to numer 1 wśród niezależnych serwisów Opla w Warszawie! Zapraszamy do kontaktu!

poznaj najdzielniejszy pick-up na rynku Ssangyong Musso