TransPolonia Sudetia 8-12.11

Sudety, niezależnie od pory roku zachwycają swym magicznym krajobrazem. Jeżeli masz napęd 4x4 i chwilę wolnego ta podróż nie powinna Cię ominąć.

383

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Logo imprezy na tle widoku Sudetów/

Wielu z nas ma różne zainteresowanie. Dotyczą one często różnych obszarów. Zwykle cierpimy na brak czegoś takiego jak czas wolny. Dlatego rewelacyjnym pomysłem wydaje się wybranie takich atrakcji, by można było je połączyć. Tak jest w tym wypadku. Mówimy o turystyce i motoryzacji. Przyznajcie, że chęć poznania niezbadanych zakątków naszego kraju za kierownicą własnego 4×4 to dobry pomysł. Jeszcze lepiej będzie jak kierowca ma dodatkowe szkolenia z bezpiecznej jazdy za sobą. To zawsze jest pomocne w codziennym życiu. Dlatego TransPolonia Sudetia. Sudety wszyscy znamy. To położone w granicach Polski Sudety małe pasmo górskie. Wydaje się możliwe do przejechania praktycznie w dwa dni. Jednak na trasie wyprawy o której mowa zaznamy tych mniej znanych pasm górskich Sudetów i zwiedzanie licznych atrakcji krajoznawczo – przyrodniczych. Sudetia oferuje również sporo urozmaiconych miejsc terenowych i wiele pięknych panoram z widokami na Sudety i Pogórza. Tak więc czeka nas wyjątkowo ciekawa TransPolonia Sudetia 8-12.11. Śmiało można powiedzieć, że to Transpolonia pl. Ważne tu bardzo będzie nasze wyposażenie 4×4. Podobne doznania przeżywaliśmy podczas tej wyprawy.Warto też wybrać się w inną podróż. Może za rok?

TransPolonia Sudetia Samochód 4x4 wyjeźdzaz tunelu na bagnisty teren
TransPolonia Sudetia to zapierające dech – bezdroża

Jeżeli chodzi o trasę jaką uczestnicy mają do pokonania to będą to drogi szutrowe, podrzędne asfalty, ponadto brody i podjazdy. Dodatkowo połoniny, koleiny, błoto.

Ponieważ typ wyprawy to – roadbook, warto zaopatrzyć się w potrzebny sprzęt. Standardowe wyposażenie 4×4 to: opony AT/MT minimum 30 cali, solidne zaczepy, lina kinetyczna, metromierz. Ponadto cb radio, wyciągarka, namiot lub możliwość spania w aucie, dodatkowo krzesełka i stoliki turystyczne, ciepłe śpiwory, kuchenki turystyczne. Przyda się też menażki i naczynia, worki na śmieci, papier toaletowy.

TransPolonia Sudetia 8-12.11 szczegóły

Zapisywać się na imprezę można drogą mailową biuro@adrenalinka.pl, lub telefonicznie +48 509 570 840 proszę pytać o wolne miejsca. W zgłoszeniu organizatorzy imprecy – adrenalinka. pl proszą o podanie imienia i nazwiska kierowcy. Ponadto numer telefonu kontaktowego, marki i nr rejestracyjnego pojazdu oraz rozmiaru koszulek wyprawowych. Koszta imprezy to kwota: 1700 zł od dwuosobowej załogi samochodu + 200 zł od osoby dodatkowej. Za dzieci do lat 13-stu nie ma dodatkowej opłaty. W tym przypadku jednak samodzielne regulowanie rachunków w miejscach noclegowych). O dostępne miejsca należy pytać organizatorów.

W ramach powyższej kwoty jest:

przygotowanie trasy, stosowne zezwolenia, ponadto opłacenie biwakowych/pensjonatowych miejsc noclegowych, naklejka imprezy.
gadżet dla każdego uczestnika imprezy
ubezpieczenie NW do wysokości 10000 zł
udział doświadczonego i znającego trasę przewodnika we własnym samochodzie terenowym.

Transpolonia Sudetia - krajobrazy. To coś co zachwyca.
Transpolonia Sudetia – krajobrazy. To coś co zachwyca.

Harmonogram wyprawy:

8.11
Lwówek Śląski – Gryfów Śląski – Leśna – Pogórze Kaczawskie i Izerskie – kraina wygasłych wulkanów, Kotlina Jeleniogórska

9.11
Komarno – Janowice Wielkie – Karpacz – Wałbrzych – Walim.
Rudawy Janowickie, Góry Kamienne i Wałbrzyski

10.11
Walim – Nowa Ruda – Dzikowiec – Kudowa Zrój – Szczytna – Duszniki Zdrój.
Zwiedzamy Góry Sowie, Kocie, Stołowe i Bystrzyckie.

11.11
Duszniki – Polanica – Bystrzyca Kłodzka – Kłodzko – Srebrna Góra.
Szwendamy się po Kotlinie Kłodzkiej.

12.11
Srebrna Góra – Lądek Zdrój – Radochów – Żelazno – Złoty Stok – Bardo – Kamieniec Ząbkowicki – Ząbkowice Śląskie – Góry Złote, Bardzkie, Orlickie, Czechy.

Jak widać, szykuje się prawdziwa TransPolonia pl. Czekamy na Wasze relacje.

Jeżeli interesują Cię inne samochodowe podróże np z psem. Warto dodatkowo przeczytać ten artykuł.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia