Przeciwnik PiSu w sądownictwie wydał zgodę na Pegasusa czyli co tu się dzieje?

Sędzia Igor Tuleya i kontrowersje wokół jego roli w legalności użycia Pegasusa. Czy świadomie zezwalał na inwigilację? No chyba że członków PiSu!

1485

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

sędzia Igor Tuleja wydał pozwolenie na użycie Pegasusa?

Sędzia Igor Tuleya w rozmowie z „Rzeczpospolitą” przyznał, że mógł nieświadomie wydać zgodę na użycie Pegasusa. Podkreśla, że czuje się wykorzystany, a wymiar sprawiedliwości został nadużyty. Jak więc jest możliwe że sędzia Tuleja jako jeden z największych krytyków ówczesnej władzy legitymizuje jej wykroczenia?

Sędzia Tuleya nieświadomie wydał zgodę na użycie Pegasusa?

Tuleya, orzekający w sprawach kontroli operacyjnej, przyznaje, że w ciągu 14 lat pracy mógł wydać około tysiąca decyzji dotyczących inwigilacji. Nie ma jednak pewności, czy świadomie zezwalał na użycie Pegasusa. Jeśli nieświadomie to znaczy że jego kompetencje są a raczej ich nie ma. Z jednej strony krytykował PiS a z drugiej strony dał im pozwolenie na używanie potężnego narzędzia inwigilacji?

Sędzia czuje się wykorzystany przez służby i instytucje państwowe, do których obywatele powinni mieć zaufanie. Podkreśla, że Pegasus to narzędzie do nadużyć, a inwigilacja bez zgody jest nielegalna. Czy takie tłumaczenie jest jasne i zrozumiałe? Sprawą Pegasusa zajmuje się sejmowa komisja śledcza. Do tej pory ujawniono, że inwigilowano m.in. senatora KO Krzysztofa Brejzę, lidera AgroUnii Michała Kołodziejczaka i pisarza Tomasza Szwejgier. No chyba że poproszono go o inwigilowanie Morawieckiego i wtedy się zgodził????!!! Śmieszne to nie jest.

dlatego posłuchajcie Radia Bezpieczna Podróż

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia