Środki na ukąszenia owadów

324

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Środki na ukąszenia owadów
Ukąszenia owadów to kłopotliwy problem każdych wakacji.

Środki na ukąszenia owadów powinny znaleźć się w naszej aptece. Wysokie temperatury, a zwłaszcza duża mokrość wpływa na rozwój insektów.

Środki na ukąszenia owadów – rodzaje insektów

Rozpoczęło się lato, podczas którego na wakacyjnych wyjazdach, podczas spaceru po lesie, w czasie pracy w polu, czy we własnym ogrodzie, zwróćmy uwagę na otaczające nas owady. Jest to czas, kiedy naprawdę dokuczają nam insekty. Obecnie w naszej strefie klimatycznej możemy wyróżnić insekty takie jak: komary, meszki, bąki bydlęce, kleszcze oraz pszczoły, osy i szerszenie. Dzieje się tak dlatego, że nasza krew jest świetnym pokarmem i „miodem na usta” dla owadów. Zapach krwi ssaków jest zachętą dla owadów, dlatego w konsekwencji lgną one do ssaków. Podobno na przykład ludzie z grupą krwi 0, mają najmniej szczęścia i wytwarzają zapach najatrakcyjniejszy dla owadów. Owady atakują w różny sposób.

Środki na ukąszenia owadów

Środki na ukąszenia owadów – rodzaje insektów cd.

Aby zilustrować różnice, warto byłoby opisać aparaty kłujące u tych naszych nieprzyjaciół. Komar, a dokładnie samica komara, ma aparat kłująco-ssący, za pomocą którego wbija pod naszą skórę ślinę, która zawiera substancję zapobiegającą krzepnięciu krwi, w rezultacie czego wysysa płynną krew. U meszek podobnie jak u komarów atakują tylko samice i podobnie jak komary maja aparat kłująco-ssący. Bąk bydlęcy posiada aparat gębowy tnąco-liżący. Kleszcze wyposażone są w mocno rozwinięty aparat gębowy, podobny do nożyczek, dzięki któremu wdziera się do skóry. Dzięki ryjkowi tworzy otwór w krwistej tkance, po czym kleszcz zasysa wpływającą krew. Pszczoły, osy i szerszenie posiadają żądła służące do obrony, które wbijają w ciało ofiary.

Środki na ukąszenia owadów

Środki na ukąszenia owadów to olejek z drzewa herbacianego, ocet jabłkowy, sok z ananasa, witamina E w kapsułce podawana miejscami, rumianek, zielona herbata, werbena, tymianek, szałwia. Dodatkowo istnieją maści na ukąszenia. Mentol, Amol są dobrymi maściami na swędzenie. Mentol silnie działa, co w rezultacie bywa używany na mocniejszy świąd. Na dodatek są różne aerozole odstraszające owady. Jest na przykład aerozol target, którym psikamy naszą skórę. Znany dzięki reklamom bywa Off. Wiele jest nazw aerozoli, które też odstraszają komary, a nawet inne owady. Poza tym podczas nalotu komarów mogą pomóc różne kadzidełka. A nawet pomocne bywają mechanizmy, które wkłada się do kontaktu.

Środki na ukąszenia owadów

Naturalne sposoby radzenia sobie z ukąszeniami

Jeśli chodzi o środki na ukąszenia komarów, to świetnie sprawdza się cebula i czosnek. Działają one przeciwko bakteriom i zapaleniom. Z połączonego czosnku z cebulą robi się dodatkowo gnojówkę roślinną, jednak nie należą do najlepszej mieszanki, a to oczywiście dlatego, że gorzej fermentują. Komary odstraszają też niektóre rośliny, a należą do nich: lawenda wąskolistna, mięta, komarzyca, kocimiętka. Na dodatek warto nie ubierać się w rzucające się kolory, ani kolorowe. Dobrze jest też założyć czarną podkoszulkę. Jednak należy pamiętać, że naprawdę mniejsze są szanse na ukąszenia owadów wtedy, kiedy mamy rękaw zakrywający ręce. Oczywiście to nie zawsze może być wygodne w upalne dni. Jeśli użądli nas pszczoła, osa lub szerszeń najważniejsze bywa pozbycie się żądła. Przyjmowanie kompleksu witaminy B odstrasza osy i pszczoły, a nawet komary. Robi się zimne okłady w miejscu użądlenia.

Foto: Pexels.com

Zobacz także: Leki przeciwbólowe – paracetamol

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia