Temat Tabu – jak powstaje uzależnienie

temat tabu - jak powstaje uzależnienie to nowy cykl audycji przybliżający problematykę nałogów. nie tylko alkohol... koniecznie posłuchaj

528

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

piwo czy inny alkochol na stole to początek
temat tabu to pierwsza audycja o uzależnieniach na antenie Radia Bezpieczna Podróż

Kiedy zbliżamy się do granicy uzależnienia i jeszcze jest szansa by zawrócić a nasz organizm nieśmiało zapala lampkę ostrzegawczą my jesteśmy zbyt zajęci… No właśnie, czym jesteśmy zajęci, jak powstaje uzależnienie? To właśnie pytanie którego zawczasu sobie nie zadajemy bo nie czujemy takiej potrzeby. Po prostu jest to temat tabu – jak powstaje uzależnienie ?

Temat tabu – jak powstaje uzależnienie

To nasz nowy cykl audycji społecznych poświęconych szeroko rozumianym uzależnieniom. Istnieje przekonanie że alkoholizm jest głównym niebezpieczeństwem. W naszej audycji, tej startowej zwracamy uwagę że jest to jedno z uzależnień i że nie to jest przyczyną a raczej skutkiem pewnych zdarzeń, zachowań. Zastanówmy się czemu sięgamy po kieliszek i czy to właśnie jest najważniejsze że to jest kieliszek? Jedno z naszych spostrzeżeń to to że przyczyną naszego poszukiwania alkoholu lub podobnych jest nasza psychika. Tak, to nasz nastrój, nasze samopoczucie, subiektywnie złe jest powodem tego że szukamy rozwiązań.

Rozwiązań prowadzących do poprawy tegoż nastroju. Zastanówmy skąd się bierze ten nasz zły nastrój? Świat jest zły, otoczenie nieprzyjazne a my tacy fajni i delikatni? Dlatego właśnie taką ucieczką nie jest tylko alkohol, nie są tylko narkotyki. Ilu z nas jest uzależnionych od gier komputerowych? Uciekamy w wirtualną rzeczywistość. Ilu z nas ucieka w serwisy społecznościowe i przedstawia się tam za fajniejszego niż jest lub wyżywa na innych?

Temat tabu – jak powstaje uzależnienie czyli początki złego

Pokażemy Wam że problem jest w nas i jest on rozwiązywalny. Kiedy zapala nam się pierwsza lampka mamy ją głęboko w… szufladzie. Nie widzimy jej, nie chcemy jej zauważyć bo jest fajnie. Puki nie uświadomimy sobie że problem leży w naszej psychice i stosunku do innych, do świata nie będziemy mieli siły na zmiany. Nikt za nas tego nie zrobi. Prowadzący będą zapraszać do programu różnych gości, i tych walczących jeszcze i tych co się już uporali z problemem. Chcemy zbudować grupę wsparcia, pokazać że ci co przez to przeszli chcą pomóc tym co walczą.

Oczywiście nikt za uzależnionych roboty nie odwali. Łatwiej jest gdy są wzorce i drogowskazy które zadziałały u innych więc u nas też mogą. Chcemy dać wam narzędzia i siłę ale potrzebujemy waszej pomocy. Do kontaktu z nami oddajemy mail temattabu@radiobp.org jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Jesteśmy pierwszym radiem cyfrowym w eterze czyli DAB+ które tworzą osoby z niepełnosprawnościami. Dołącz do nas, razem będziemy silniejsi, razem zrobimy więcej dobra!!! Szukamy osób do prowadzenia tego działu, szukamy osób do utworzenia grupy na facebooku. Napisz do nas, odezwij się, dołącz i pomóżmy razem tym którzy tej pomocy potrzebują. temattabu@radiobp.org odwiedź stronę Wspólnoty Anonimowych Alkoholików oraz Fundację Biura Służby Krajowej Anonimowych Alkoholików

cz.1 temat tabu – jak powstaje uzależnienie
cz.2 temat tabu – jak powstaje uzależnienie
cz.3 temat tabu – jak powstaje uzależnienie

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Legionowo

herb miasta legionowo

koniecznie posłuchaj audycji z cyklu Bezpieczna Droga Przez Życie, to skłania do refleksji i inspiruje!!!

Audycja przeciwuzależnieniowa prowadzona z udziałem członków wspólnoty aa. Poruszana tematyka to uzależnienie od alkoholu, sexu oraz narkotyków.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia