Temat Tabu to nie tylko alkohol i AA

dda to nie tylko pierwsze pokolenie dzieci alkoholików

437

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

działania przeciwalkoholowe to nie tylko aa ale także dda
coraz większym problemem w uzależnieniu alkoholowym jest dda

tym razem gośćmi tematu tabu są panie. Chcemy zwrócić uwagę na to że problem alkoholowy może uderzać w drugim a nawet trzecim pokoleniu osoby niepijące. Jest to pokłosie atmosfery i wychowania w niej dzieci alkoholików. DDA

DDA czyli dostałam rykoszetem

Wiadomo że alkoholicy poza niszczeniem swojego życia osobistego niszczą swoje otoczenie. Najbardziej negatywny wpływ mają na życie najbliższych i oczywiście tych co dopiero wchodzą w życie. Dzieci najbardziej to odczuwają. Życie od najmłodszych w domu który jest dotknięty problemem alkoholowym to skaza na psychice do końca życia. Jeśli pije jeden z rodziców to dziećmi opiekuje się i dba o jakąkolwiek normalność ten drugi. Nawet jeśli jeden z rodziców pije to coraz częściej jest nim matka, problem alkoholowy coraz częściej dotyka kobiety.

Tak dziwnie się utarło że alkoholizmem dotknięci są mężczyźni a to nie jest prawdą. Jeśli do spożywania alkoholu nawet sporadycznie przyznaje się 80% kobiet to łatwo o problem. Jeśli prawie 10% pije w ciąży to już dramat. Statystycznie panowie piją ponad 18 litrów rocznie a kobiety tylko 5,6 litra to jednak jest to jedna trzecia. Ile z nich wpada w nałóg? Niestety coraz więcej stąd rodzin gdzie piją oboje rodzice jest coraz więcej.

Jaki wpływ na życie bliskich na alkoholizm w rodzinie?

DDA czyli dorosłe dzieci alkoholików. To bardzo duża populacja, schematycznie wydaje się że dzieci alkoholików zrobią wiele by w ich rodzinie nie było tego piekło którym byli dotknięci. Niestety, nie jest to takie proste, DDA to złamany a co najmniej zaburzony charakter, złe wzorce i problemy emocjonalne. Skąd takie dzieci miały brać wzorce wychowawcze i wdrożyć je w swoim życiu? Rozmawiając w dzisiejszej audycji zrozumieliśmy na przykładzie naszego gościa Ewy że jej rodzice choć nie pili nie umieli poradzić sobie z normalnością.

Brak wzorców rzutuje na kolejne pokolenia, Ewy dziadkowie pili, rodzice już nie ale dramat ma swoją kontynuację. Choć w innej formie to jednak jest pokłosiem alkoholizmu dziadków. Rodzice nie umieli żyć normalnie bo w nienormalnym domu się wychowywali. Posłuchajcie jak to wygląda z jej perspektywy i jaki ma wpływ na wychowanie jej dzieci. Alkoholizm ma wpływ nawet na trzecie pokolenie, to wstrząsające ale tak to wygląda.

temat tabu DDA

Jeśli twoja historia jest, może być pomocna tym co jeszcze nie przekroczyli czerwonej linii napisz do nas na temattabu@radiobp.org . zaprosimy cię do nas byś mógł podzielić się swoją historią. Nasza audycja dopiero nabiera rozpędu, zawsze w piątek po 21:05 powtórka w niedzielę po 22:05 oraz we wtorek po 23:05. Na antenie naszego radia DAB+ w eterze w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Częstochowie, Katowicach, Toruniu, Tarnowie, Opolu, Szczecinie, Andrychowie, Nowym Sączu, Poznaniu, Rzeszowie oraz w necie Słuchaj nas online! – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org).

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Legionowo

Wszystkie audycje Temat Tabu znajdziesz tu

Napisz do nas, odezwij się, dołącz i pomóżmy razem tym którzy tej pomocy potrzebują. temattabu@radiobp.org odwiedź stronę Wspólnoty Anonimowych Alkoholików oraz Fundację Biura Służby Krajowej Anonimowych Alkoholików

Audycja przeciwuzależnieniowa prowadzona z udziałem członków wspólnoty aa. Poruszana tematyka to uzależnienie od alkoholu, sexu oraz narkotyków

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia