Temat Tabu DDA i DDD to pokłosie choroby rodziców ale czasem i dziadków

DDA i DDD to problem szerszy niż byśmy przypuszczali

406

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

uzależnienie od alkoholu oraz dda i ddd

Jak wielki wpływ na życie rodziny ma alkoholizm pokazuje DDA i DDD, okazuje się że nawet w trzecim pokoleniu dysfunkcje dają o sobie znać. Dziadkowie pili ale rodzice już nie i co z tego skoro jak mówi nasza rozmówczyni Ewa echa są słyszalne i to mocno.

DDA i DDD echa dawnych lat czyli konsekwencje długoletnie.

Choć osób uzależnionych od alkoholu w Polsce jest ok 2% to spustoszenie emocjonalne jakie sieją sięga 70%. Według różnych statystyk około 800tys osób pije co najmniej 5 dni w tygodniu, obecnie statystycznie Polak wypija 12l alkoholu rocznie. Picie piwa w wielu kręgach nie jest liczone jako picie alkoholu, nawet w mediach piwo jest reklamowane w godzinach wieczornych. Rozumiem że w wieczornych godzinach nie szkodzi? Czemu picie piwa jest aż tak tolerowane? I znów odwołam się do statystyk, piwo odpowiada za 55% alkoholu jaki przyjmujemy!!!!

Liczba zatrważająca, wpływy z samej akcyzy to prawie 4mld złotych rocznie. To są pieniądze które wpływają do budżetu centralnego, kolejne wpływają do samorządów jako tzw KORKOWE. KORKOWE to koncesja na wyszynk i sprzedaż alkoholu pobierana od punktów sprzedaży. Kolejna grupa zarabiająca na alkoholu to właśnie restauratorzy oraz sklepikarze. Do tego możemy doliczyć media które emitują płatną reklamę piwa. Tak więc zbyt dużo podmiotów czerpie zyski(nawet kliniki i specjaliści przeciw-uzależnieniowi)

Choroba alkoholowa dziadków a dysfunkcja wnuków.

Wróćmy do naszej rozmowy z Ewą która nie pije i jej rodzice także nie piją i nie pili. Jak wspominałem wcześniej ponad 2/3 z nas jest dotkniętych problemem alkoholowym. Ewa nie zdawała sobie z tego sprawy aż wizyta u psychologa naprowadziła ją na trop. Będąc z pozoru normalną osobą miała problemy z wychowywaniem dzieci, z panowaniem nad emocjami. Nie podejrzewała problemu alkoholowego bo ani ona ani mąż nie piją. Rodzice jej też są niepijący.

Zwróćmy uwagę jakie spustoszenia w psychice zrobił alkohol? To naprawdę dramatyczne odkrycie, trzy pokolenia nie piją a mają problem z emocjami i to bardzo poważny. Kiedy wreszcie alkohol zacznie być traktowany jak narkotyki? Narkomanów jest kilkakrotnie mniej niż alkoholików ale tu system jest bezlitosny w prohibicji. Czemu nie podejść tak do problemu alkoholowego? Jesteśmy jednym z nielicznych krajów gdzie alkohol to wypadki po spożyciu ale na każdej stacji kupimy butelkę!!! Czy ktoś zwariował?

temat tabu dda i ddd

Jeśli twoja historia jest, może być pomocna tym co jeszcze nie przekroczyli czerwonej linii napisz do nas na temattabu@radiobp.org . zaprosimy cię do nas byś mógł podzielić się swoją historią. Nasza audycja dopiero nabiera rozpędu, zawsze w piątek po 21:05 powtórka w niedzielę po 22:05 oraz we wtorek po 23:05. Na antenie naszego radia DAB+ w eterze w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Częstochowie, Katowicach, Toruniu, Tarnowie, Opolu, Szczecinie, Andrychowie, Nowym Sączu, Poznaniu, Rzeszowie oraz w necie Słuchaj nas online! – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org).

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Legionowo

Wszystkie audycje Temat Tabu znajdziesz tu

Napisz do nas, odezwij się, dołącz i pomóżmy razem tym którzy tej pomocy potrzebują. temattabu@radiobp.org odwiedź stronę Wspólnoty Anonimowych Alkoholików oraz Fundację Biura Służby Krajowej Anonimowych Alkoholików

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Majowka-w-Legionowie-02.png

Audycja przeciwuzależnieniowa prowadzona z udziałem członków wspólnoty aa. Poruszana tematyka to uzależnienie od alkoholu, sexu oraz narkotyków

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia