Temat Tabu – sprawa samoświadomości

0
161
osoby przy stole pijące piwo

W kolejnym odcinku naszych rozważań gościmy Artura który daje nam nowe spojrzenie na przekroczenie bariery. Jeżeli problemem jest nasza psychika, jeśli nasze stany emocjonalne prowadzą nas na manowce to czy zrozumienie samego siebie pomoże? A jaka jest rola najbliższych kiedy jeszcze nie jesteśmy dorośli. Zapraszam do Temat Tabu – sprawa samoświadomości.

Temat Tabu – sprawa samoświadomości

Uzależnieni którzy wyszli z nałogu mają swoje obserwacje dotyczące drogi jaką przebyli. Dziś problem pomaga nam zrozumieć Artur i jak mówi już jako dziecko chciał robić rzeczy wielkie. Niestety robienie rzeczy wielkich kosztuje czas i wysiłek. Kiedy dostał jako mały chłopiec korkotrampki to chciał być wielkim piłkarzem jak ówcześni wielcy, Deyna czy Beckenbauer. Niestety na marzeniach się kończyło. Kopał piłkę w domu w pokoju czasem na podwórku.

Niestety nigdy nie zdobył się by trenować na prawdę, by zapisać się do klubu i uczyć się. To było za trudne i zabierało za dużo czasu. Takie zachowania są przedstawiane przez prawie połowę uzależnionych z którymi rozmawialiśmy. Część z nich zgodziła się być naszymi gośćmi a raczej współprowadzącymi. Chcemy pomóc tym którzy jeszcze nie przekroczyli czerwonej linii. By pomóc zwrócić uwagę na problem jaki w nich jest choć im jeszcze nie doskwiera. To trudne zadanie bo profilaktyka jest łatwo odrzucana przez zagrożonych. No bo mnie ten problem nie dotyczy, ja jestem inny, lepszy!!?

Temat Tabu – sprawa samoświadomości cz. 1

Temat Tabu – sprawa samoświadomości cz. 2

Temat Tabu – sprawa samoświadomości cz. 3

Temat Tabu – sprawa samoświadomości

To już 6 odcinek naszych rozważań na temat uzależnień, z nich wynika że główną przyczyną jest nasz charakter, nasze słabości i nieumiejętność odnalezienia się w życiu. Czasem poważne symptomy początku drogi do uzależnienia pojawiają się już w wieku 10 lat. To wiemy od naszych rozmówców którzy po głębokiej autoanalizie po wyjściu z nałogu dokonali permanentnego wglądu w swoje życie. Straszne jest to że po latach widzą kiedy przekroczyli czerwoną linię i widzą moment kiedy byli za słabi by nie ignorować problemu.

Jeśli twoja historia jest, może być pomocna tym co jeszcze nie przekroczyli czerwonej linii napisz do nas na temattabu@radiobp.org ,zaprosimy cię do nas byś mógł podzielić się swoją historią. Nasza audycja dopiero nabiera rozpędu, zawsze w niedzielę o 21:01, we wtorek 22:02 oraz w czwartek o 23:03 na antenie naszego radia DAB+ w eterze w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Częstochowie, Katowicach, Toruniu, Tarnowie, Opolu, Szczecinie, Andrychowie, Nowym Sączu, Poznaniu, Rzeszowie oraz w necie Słuchaj nas online! – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org).

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Legionowo

Wszystkie audycje Temat Tabu znajdziesz tu

Napisz do nas, odezwij się, dołącz i pomóżmy razem tym którzy tej pomocy potrzebują. temattabu@radiobp.org odwiedź stronę Wspólnoty Anonimowych Alkoholików oraz Fundację Biura Służby Krajowej Anonimowych Alkoholików

herb miasta legionowo