Temat Tabu – System skłania czy nakłania do nałogu?

nawet samorządy lokalne zarabiają krocie na korkowym

448

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

państwo zarabia miliardy na sprzedaży alkoholu
państwo zarabia miliardy na alkoholu ale jest nieskuteczne przeciw nałogowi

Jaka jest rola systemu w kształtowaniu postaw pro czy anty uzależnieniowych? Razem z Pawłem który jest terapeutą ale jest również AA i DDA rozmawiamy o wpływie środków masowego przekazu i konstrukcji systemu finansowego Państwa na postawy społeczne. Temat tabu kontra System.

Reklamy piwa nawet bezalkoholowego to działania podprogowe

Jeśli w telewizji pojawia się reklama piwa bezalkoholowego to są pewne zbieżności. Nieprzypadkowo piwo bezalkoholowe z reklamy ma identyczną etykietę i butelkę a różni się wyłącznie napisem 0,0%. Jeśli po takiej reklamie idziemy do sklepu i widzimy znajomy kształt i grafikę a na etykiecie jest 4,5% to cel został osiągnięty. Koncerny robią to za przyzwoleniem Państwa. Czemu tak robią? Bo w dalszym ciągu pieniądze z akcyzy, vatu i podatku dochodowego to wyższa kwota niż marża producenta i handlowca.

Krzywe i zakłamane działania państwa polskiego są dodatkowo wzmacniane niestety przez postawę samorządów terytorialnych które dodatkowo jeszcze zarabiają na tak zwanej na tak zwanym korkowym.Tak więc zastanówmy się nad sytuacją kiedy państwo polskie zarabiając bardzo duże pieniądze na akcyzie ale też i podatku VAT od alkoholu każdego nawet piwa zachęca samorządy do zarabiania na alkoholu także poprzez właśnie ustawę o korkowym.

Temat Tabu – audycja antysystemowa, posłuchaj

Oczywiście jest też wzajemnie wykluczająca się ustawa o wychowaniu w trzeźwości która nakłada na samorządy wydawanie część pieniędzy pozyskanych z korkowego na działania przeciw alkoholowe. Zastanówmy się czy nie jest to po prostu paranoja to jest jakiś absurd więc zachęcam do wysłuchania naszej rozmowy z Pawłem który zna problem od podszewki.

temat tabu radiowa audycja przeciw alkoholowa

Jeśli twoja historia jest, może być pomocna tym co jeszcze nie przekroczyli czerwonej linii napisz do nas na temattabu@radiobp.org . zaprosimy cię do nas byś mógł podzielić się swoją historią. Nasza audycja dopiero nabiera rozpędu, zawsze w piątek po 21:05 powtórka w niedzielę po 22:05 oraz we wtorek po 23:05. Na antenie naszego radia DAB+ w eterze w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Częstochowie, Katowicach, Toruniu, Tarnowie, Opolu, Szczecinie, Andrychowie, Nowym Sączu, Poznaniu, Rzeszowie oraz w necie Słuchaj nas online! – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org).

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Legionowo

Wszystkie audycje Temat Tabu znajdziesz tu

Napisz do nas, odezwij się, dołącz i pomóżmy razem tym którzy tej pomocy potrzebują. temattabu@radiobp.org odwiedź stronę Wspólnoty Anonimowych Alkoholików oraz Fundację Biura Służby Krajowej Anonimowych Alkoholików

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Majowka-w-Legionowie-02.png

Audycja przeciwuzależnieniowa prowadzona z udziałem członków wspólnoty aa. Poruszana tematyka to uzależnienie od alkoholu, sexu oraz narkotyków

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia