Temat Tabu – pierwsza lampka

kolejna odsłona naszej dyskusji o uzależnieniach czyli temat tabu - pierwsza lampka traktuje o ignorowaniu sygnałów ostrzegawczych, dołącz do nas, pisz na temattabu@radiobp.org

430

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

pijemy alkohol ignorując ostrzeżenia
temat tabu - pierwsza lampka czyli jak zauważyć że zaraz będzie za późno

Kolejna odsłona naszego programu o powstawaniu uzależnień nosi tytuł temat tabu – pierwsza lampka może trochę mylić, chodzi o lampkę ostrzegawczą. Jak widać niezrozumienia i gry słów, zabawa semantyką to rozmycie sensu i granicy. W taki sposób tracimy czujność nad sensem i kontrolę rozwoju sytuacji.

Temat Tabu – pierwsza lampka czyli ignorujemy ostrzeżenia

Jak to w życiu bywa często czujemy się silniejsi niż powinniśmy to czuć. Kiedy mamy niski poziom nastroju potrzebujemy sobie go poprawić. Poprawiamy go jak Marek piciem w lub bez towarzystwa ale możemy to zrobić grając w gry komputerowe albo aktywnością na portalach społecznościowych. Okazuje się wtedy, czego nie zauważamy w danym momencie że jest fajnie. No nie jest bo to chwilowa reakcja. Zmysły się tępią i potrzebują za każdym razem większej dawki cokolwiek by nie było poprawiaczem nastroju.

W tym wszystkim najgorsze jest to że po pierwszej fali kiedy na prawdę subiektywnie czujemy się lepiej nadchodzi zmiana sposobu odbioru bodźców. To jest ta pierwsza lampka kontrolna. Pojawia się jeszcze mało niepokojący sygnał że kolejne większe dawki alkoholu, zioła, grania w gry czy spędzania czasu na portalach społecznościowych nie działają jak byśmy oczekiwali. Po pewnym czasie zwiększenie dawki nic nie daje a i te dotychczasowe działają coraz słabiej. A przecież sensem życia jest to co możemy dać innym a nie brać, to jest sedno!!!!

temat tabu – pierwsza lampka cz. 1

temat tabu – pierwsza lampka cz. 2

temat tabu – pierwsza lampka cz. 3

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Legionowo

Wszystkie audycje Temat Tabu znajdziesz tu

Napisz do nas, odezwij się, dołącz i pomóżmy razem tym którzy tej pomocy potrzebują. temattabu@radiobp.org odwiedź stronę Wspólnoty Anonimowych Alkoholików oraz Fundację Biura Służby Krajowej Anonimowych Alkoholików

herb miasta legionowo do audycji temat tabu -  pierwsza lampka

Audycja przeciwuzależnieniowa prowadzona z udziałem członków wspólnoty aa. Poruszana tematyka to uzależnienie od alkoholu, sexu oraz narkotyków

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia