Temat Tabu – 80% społeczeństwa dotknięta problemem alkoholowym

DDA i AA to nie tylko najbliżsi pijących, w 3 pokoleniu niepijącym słychać echa DDA i AA

484

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

dda uderza nawet w 3 pokoleniu niepijących

Nie jest tak że dotkniętymi problemem alkoholowym są jedynie najbliżsi osób cierpiących na uzależnienie. Jak mogliście wysłuchać w poprzedniej audycji nawet w 3 pokoleniu osób niepijących słychać wyraźne echa. Tym razem rozmawiamy z członkiem wspólnoty AA, DDA i terapeutą pomagającym uzależnionym wyjść z problemu alkoholowego.

Uzależnienie od alkoholu dotyka pokolenia

Rozmawiamy z Pawłem który latami był uzależniony i przeszedł wszystkie fazy i okropności choroby alkoholowej. Sam jest i DDA i AA więc kumulacja atrakcji. W rozmowie zastanawiamy się czy osoby które wyrastały w rodzinie alkoholików obligatoryjnie muszą stać się alkoholikami? Sam fakt że pochodzą z rodziny alkoholików sami są dysfunkcyjni ale przecież nie to determinuje do uzależnienia. W pierwszej audycji poprzedniego cyklu próbowaliśmy przeanalizować jak powstaje uzależnienie. Wszyscy nasi rozmówcy to osoby z AA, DDA czy DDD bo chcemy by nasi słuchacze lepiej zrozumieli problem.

Ich bezpośrednie doświadczenia i praca w społeczności, w grupach DDA, AA czy DDD to nasza kopalnia wiedzy. O ile temat uzależnienia alkoholowego jako problem jednostki i jej wpływ na bliskich jest rozpoznany o tyle tematyka DDA i DDD już nie tak bardzo. Powszechna świadomość o problemie alkoholowym jest duża zwłaszcza wśród osób dotkniętych jako najbliżsi alkoholikowi. Świadomość o DDA w społeczeństwie jest dużo mniejsza a jak widać dotkniętymi są prawie wszyscy. Z reguły nasza ocena rażenia uzależnieniem alkoholowym ogranicza się do najbliższych ewentualnie współpracowników.

Nie jest prawdą że jeśli nasi rodzice nie pili to my nie jesteśmy dotknięci DDA

Naszym celem jest rozpowszechnianie świadomości o DDA i mało znanemu faktowi że nawet trzecie pokolenie urodzone bez obcowania z członkiem rodziny uzależnionym od alkoholu może być dotknięte stanem DDA. Jak pamiętacie z wypowiedzi Ewy rażenie jest nawet w trzecim pokoleniu. Ewa miała problemy emocjonalne w relacjach ze swoimi dziećmi. Nie skojarzyła problemu z alkoholem. Jej rodzice nie pili, ona i mąż także nie i oczywiście już dorosłe dzieci także nie piją. W takiej sytuacji trudno jest samemu się zdiagnozować i pójść właściwym tropem. Jednak trafiła na spotkanie grupy DDA i wszystko zaczęło się wyjaśniać.

Tak więc większość naszych zachowań emocjonalnych prowadzących do konfliktu z otoczeniem może okazać się pokłosiem uzależnienia naszych przodków. Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Pawłem który jak wspominałem jest i AA i DDA, słuchając tego zastanów się nad swoimi obciążeniami genealogicznymi!!!

audycja przeciwalkoholowa 80% społeczeństwa dotknięta problemem alkoholowym

Jeśli twoja historia jest, może być pomocna tym co jeszcze nie przekroczyli czerwonej linii napisz do nas na temattabu@radiobp.org . zaprosimy cię do nas byś mógł podzielić się swoją historią. Nasza audycja dopiero nabiera rozpędu, zawsze w piątek po 21:05 powtórka w niedzielę po 22:05 oraz we wtorek po 23:05. Na antenie naszego radia DAB+ w eterze w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Częstochowie, Katowicach, Toruniu, Tarnowie, Opolu, Szczecinie, Andrychowie, Nowym Sączu, Poznaniu, Rzeszowie oraz w necie Słuchaj nas online! – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org).

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Legionowo

Wszystkie audycje Temat Tabu znajdziesz tu

Napisz do nas, odezwij się, dołącz i pomóżmy razem tym którzy tej pomocy potrzebują. temattabu@radiobp.org odwiedź stronę Wspólnoty Anonimowych Alkoholików oraz Fundację Biura Służby Krajowej Anonimowych Alkoholików

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Majowka-w-Legionowie-02.png

czy puszczanie reklam piwa w tv po 20:00 przyczynia się do zmniejszenia problemu alkoholowego????

Audycja przeciwuzależnieniowa prowadzona z udziałem członków wspólnoty aa. Poruszana tematyka to uzależnienie od alkoholu, sexu oraz narkotyków

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia