Temat Tabu – alkohol nie jest problemem…

Jeśli chcesz zrozumieć problem alkoholowy włącz się w dyskusję

0
133
piwo czy inny alkochol na stole to początek
temat tabu to pierwsza audycja o uzależnieniach na antenie Radia Bezpieczna Podróż

Zapraszamy na nową odsłonę naszej audycji o uzależnieniach. Temat Tabu czyli nie uciekniemy przed konsekwencjami.

Alkohol nie jest problemem bo to nasz umysł nim jest

Nowe podejście do problemu uzależnienia, z Pawłem który pomaga alkoholikom w niepiciu rozmawiamy o spustoszeniach w życiu dookoła osoby uzależnionej.

Jak w tylule wspomnieliśmy to nie alkohol jest problemem ale MY! To nasze emocje, nasze zachowania i nasze uzależnienie jest problemem a alkohol jest jego wynikiem. Kiedy mamy problemy z naszymi emocjami to wyładowujemy je na otoczeniu, bardzo często na najbliższych więc cierpią wszyscy. Czasem nam się wydaje że kontrolujemy ten nałóg ale z reguły jest to złudne. Nasz rozmówca jest praktykiem i przeszedł wszystkie stany związane z uzależnieniem. To na co zwraca uwagę że najbliżsi próbują pomóc ale to się nie uda.

Niestety alkoholik dopóki nie dostanie impulsu, dopóki coś go nie złamie żadna siła nie skłoni go do zejścia z drogi uzależnienia. Zanim upadnie najniżej jak się da będzie przekonany że kontroluje picie. Paweł czasem nie pił tygodniami więc nie podejmował skutecznego leczenia. Taki stan to odkładanie w czasie kulminacji nieszczęść. W przypadku alkoholika najskuteczniejszą terapią są spotkania aa oraz program 12 kroków. Na chwilę obecną to jedyny skuteczny sposób na walkę z nałogiem.

Alkohol nie jest problemem a co z rodziną?

Zapraszamy do wysłuchania poniższego materiału, o ile mamy świadomość że to może nie skłonić pijących do zaprzestania procederu to pomoże zrozumieć sytuację. Ważne by rodzina, najbliżsi zrozumieli złożoność sytuacji i podjęli kroki ku rozwiązaniu problemu.

Jeśli twoja historia jest, może być pomocna tym co jeszcze nie przekroczyli czerwonej linii napisz do nas na temattabu@radiobp.org, zaprosimy cię do nas byś mógł podzielić się swoją historią. Nasza audycja dopiero nabiera rozpędu, zawsze w piątek po 21:05 powtórka w niedzielę po 22:05 oraz we wtorek po 23:05 na antenie naszego radia DAB+ w eterze w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Częstochowie, Katowicach, Toruniu, Tarnowie, Opolu, Szczecinie, Andrychowie, Nowym Sączu, Poznaniu, Rzeszowie oraz w necie Słuchaj nas online! – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org).

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Legionowo

Wszystkie audycje Temat Tabu znajdziesz tu

Napisz do nas, odezwij się, dołącz i pomóżmy razem tym którzy tej pomocy potrzebują. temattabu@radiobp.org odwiedź stronę Wspólnoty Anonimowych Alkoholików oraz Fundację Biura Służby Krajowej Anonimowych Alkoholików

herb miasta legionowo