Temat Tabu – alkohol nie jest problemem…

Jeśli chcesz zrozumieć problem alkoholowy włącz się w dyskusję, alkohol nie jest problemem ty nim jesteś

443

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

piwo czy inny alkochol na stole to początek
temat tabu to pierwsza audycja o uzależnieniach na antenie Radia Bezpieczna Podróż

Zapraszamy na nową odsłonę naszej audycji o uzależnieniach. Temat Tabu czyli nie uciekniemy przed konsekwencjami.

Alkohol nie jest problemem bo to nasz umysł nim jest

Nowe podejście do problemu uzależnienia, z Pawłem który pomaga alkoholikom w niepiciu rozmawiamy o spustoszeniach w życiu dookoła osoby uzależnionej.

Jak w tylule wspomnieliśmy to nie alkohol jest problemem ale MY! To nasze emocje, nasze zachowania i nasze uzależnienie jest problemem a alkohol jest jego wynikiem. Kiedy mamy problemy z naszymi emocjami to wyładowujemy je na otoczeniu, bardzo często na najbliższych więc cierpią wszyscy. Czasem nam się wydaje że kontrolujemy ten nałóg ale z reguły jest to złudne. Nasz rozmówca jest praktykiem i przeszedł wszystkie stany związane z uzależnieniem. To na co zwraca uwagę że najbliżsi próbują pomóc ale to się nie uda.

Niestety alkoholik dopóki nie dostanie impulsu, dopóki coś go nie złamie żadna siła nie skłoni go do zejścia z drogi uzależnienia. Zanim upadnie najniżej jak się da będzie przekonany że kontroluje picie. Paweł czasem nie pił tygodniami więc nie podejmował skutecznego leczenia. Taki stan to odkładanie w czasie kulminacji nieszczęść. W przypadku alkoholika najskuteczniejszą terapią są spotkania aa oraz program 12 kroków. Na chwilę obecną to jedyny skuteczny sposób na walkę z nałogiem.

Alkohol nie jest problemem a co z rodziną?

Zapraszamy do wysłuchania poniższego materiału, o ile mamy świadomość że to może nie skłonić pijących do zaprzestania procederu to pomoże zrozumieć sytuację. Ważne by rodzina, najbliżsi zrozumieli złożoność sytuacji i podjęli kroki ku rozwiązaniu problemu.

Jeśli twoja historia jest, może być pomocna tym co jeszcze nie przekroczyli czerwonej linii napisz do nas na temattabu@radiobp.org, zaprosimy cię do nas byś mógł podzielić się swoją historią. Nasza audycja dopiero nabiera rozpędu, zawsze w piątek po 21:05 powtórka w niedzielę po 22:05 oraz we wtorek po 23:05 na antenie naszego radia DAB+ w eterze w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Częstochowie, Katowicach, Toruniu, Tarnowie, Opolu, Szczecinie, Andrychowie, Nowym Sączu, Poznaniu, Rzeszowie oraz w necie Słuchaj nas online! – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org).

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Legionowo

Wszystkie audycje Temat Tabu znajdziesz tu

Napisz do nas, odezwij się, dołącz i pomóżmy razem tym którzy tej pomocy potrzebują. temattabu@radiobp.org odwiedź stronę Wspólnoty Anonimowych Alkoholików oraz Fundację Biura Służby Krajowej Anonimowych Alkoholików

herb miasta legionowo

Audycja przeciwuzależnieniowa prowadzona z udziałem członków wspólnoty aa. Poruszana tematyka to uzależnienie od alkoholu, sexu oraz narkotyków

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia