Temat Tabu – reklama w mediach, alkoholu też?

rekama w mediach pomaga... ale komu? jak pogodzić czerpanie zysków z uzależnień z ich zwalczaniem? obłęd?

506

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

temat tabu czuli reklama alkoholu w mediach

Jak duży wpływ na nasze życie na nasze decyzje może mieć reklama w telewizji i reklama w mediach i dlaczego dotyczy ona również uzależnień. Z innej strony instytucje odpowiedzialne za zwalczanie nałogów i uzależnień walczą z promocją a z drugiej strony w mediach ta promocja w ten czy w inny sposób się odbywa.

Temat Tabu – wolny wybór

Teoretycznie mamy wolny wybór to my decydujemy o naszych zachowaniach my podejmujemy decyzję no ale też konsekwencje tych decyzji również należą do nas. Zastanawiamy się dlaczego właśnie te decyzje które są dla nas szkodliwe yy akceptujemy albo bezwiednie je podejmujemy podróżnym wpływem. Media mają bardzo duży wpływ na nasze zachowania mają bardzo duży wpływ na podejmowane przez nas decyzje.

No właśnie taka jest rola reklamy telewizyjnej i radiowej czy reklamy i promocji w internecie. Całe sztaby specjalistów opracowują nowe metody docierania do naszej świadomości tak byśmy podejmowali decyzję zgodnie z ich oczekiwaniami. No właśnie dlatego jest to tak bardzo niebezpieczne że pozornie nam się wydaje że panujemy nad sytuacją niemniej jednak to sytuacja panuje nad nami. Sprawą organów państwa jest regulowana ten wpływ na nasze bezwiedne zachowania.

My już jesteśmy dorośli? wspaniale

System żyje z tego że my podejmujemy decyzję zgodny z sugestiami i jeszcze płacimy za to pieniądze. Część czasem nawet większość tych pieniędzy trafia do budżetu tak jak to opisywaliśmy wcześniej. Państwo bierze swoje w postaci akcyzy mówimy o różnych uzależnieniach więc i od alkoholu i od palenia tytoniu. Pamiętajmy też że inne używki również są specjalnie opodatkowane ponieważ i kawa i herbata ma bardzo wysoką stawkę vat.

Paradoks polega na tym że państwo również ustawowo z tych pieniędzy które pozyskuje od nas w ramach naszych uzależnień musi przeznaczyć na walkę z nimi. Zakrawa to na paranoje bo nie koncentrujemy się na tym żeby zlikwidować problem tylko żeby czerpać z niego korzyści i część z tych korzyści wydawać na walkę z tym problemem błędne koło? Natomiast na koniec wrócę znowu do problemu tego że jesteśmy dorośli więc bierzmy odpowiedzialność za nasze zachowania nie tylko za nasze decyzje świadome również za te podświadome.

Temat Tabu – system nas pożera

Jeśli twoja historia jest, może być pomocna tym co jeszcze nie przekroczyli czerwonej linii napisz do nas na temattabu@radiobp.org . zaprosimy cię do nas byś mógł podzielić się swoją historią. Nasza audycja dopiero nabiera rozpędu, zawsze w piątek po 21:05 powtórka w niedzielę po 22:05 oraz we wtorek po 23:05. Na antenie naszego radia DAB+ w eterze w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Częstochowie, Katowicach, Toruniu, Tarnowie, Opolu, Szczecinie, Andrychowie, Nowym Sączu, Poznaniu, Rzeszowie oraz w necie Słuchaj nas online! – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org).

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Legionowo

Wszystkie audycje Temat Tabu znajdziesz tu

Napisz do nas, odezwij się, dołącz i pomóżmy razem tym którzy tej pomocy potrzebują. temattabu@radiobp.org odwiedź stronę Wspólnoty Anonimowych Alkoholików oraz Fundację Biura Służby Krajowej Anonimowych Alkoholików

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Majowka-w-Legionowie-02.png

reklama w przestrzeni publicznej jest możliwością ale i zagrożeniem

Audycja przeciwuzależnieniowa prowadzona z udziałem członków wspólnoty aa. Poruszana tematyka to uzależnienie od alkoholu, sexu oraz narkotyków

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia