Temat Tabu – z głębi duszy

0
132
osoby przy stole szkło alkohol impreza

Gdzie się rodzi problem skoro jednym z motorów działania jest chęć rozwoju? Chcemy być lepsi od innych, od siebie dziś! Co nas pędzi do tego. Nasze kompleksy że jesteśmy gorsi czy może chęć bycia najlepszym? Temat Tabu – z głębi duszy to analiza naszego ja przed uzależnieniem.

Temat Tabu – z głębi duszy

Gdzieś od najmłodszych lat mamy marzenia, każdy z nas o czymś innym bo wszyscy się różnimy. Płaszczyzną wspólną jest chęć bycia szczęśliwym więc nieumiejętnie i czasem na skróty do tego dążymy. Młody wiek, brak doświadczenia, nieumiejętność analizy swojego JA prowadzi do frustracji. Jeśli jeszcze do tego mamy słaby charakter, jesteśmy leniwi, agresywni i parę innych złych cech to nas dodatkowo obciąża.

Takie złe cechy charakteru będą nas pogrążać, a im gorsze będą wyniki naszych dążeń do szczęścia tym frustracje będą rosły. Rozmawiając z Arturem słyszymy że on postawił na rozwój intelektualny, zgłębianie wiedzy. Niestety motywacją nie był rozwój osobisty ale poza. Bardzo chciał być w centrum uwagi ze swoją erudycją i elokwencją choć nie było to jego naturą. Po latach zorientował się że nie tędy droga. To nie był rozwój intelektualny ale pozerka dla zaspokojenia pychy czy uleczenia kompleksów.

Temat Tabu – z głębi duszy a każda inna

Podobne motywacje były u Marka ale on postawił na rozwój zawodowy, tak bardzo chciał podnieść swoje kwalifikacje by wpędzić w zdziwienie swoich współpracowników. Chciał w młodym wieku i z małym stażem osiągnąć to do czego inni dochodzili latami. Udało się, był szczęśliwy ale to szczęście było na tamten czas niestety zaspokojeniem próżności i efekciarstwa. Tak jak sam przyznał wywołał podziw współpracowników i sam był bardzo zadowolony ale czy o to chodzi na prawdę?

Kiedy zaczął zarabiać bardzo dużo pieniędzy bo to było efektem tegoż rozwoju mógł leczyć inne kompleksy. Zaczęły się wyścigi na ciuchy i wygląd. Okazało się że rozwój zawodowy nie uleczył chorej duszy ale spotęgował inne niedoskonałości. Zaczął karmić pychę, chęć imponowania i podziwu otoczenia. Te rozważania prowadzą nas do zastanowienia czy z naszymi chorymi emocjami jesteśmy gotowi na sukces? Na ten sukces który sami sobie gotujemy. To będzie nasz temat na przyszły tydzień. Bo dalej będziemy zgłębiać zakamarki duszy i szukać podpowiedzi jak uniknąć uzależnienia, jak uleczyć naszą chorą duszę.

cz.1 Temat Tabu – z głębi duszy

cz.2 Temat Tabu – z głębi duszy

cz.3 Temat Tabu – z głębi duszy

Temat Tabu – z głębi duszy – włącz się

Jeśli twoja historia jest, może być pomocna tym co jeszcze nie przekroczyli czerwonej linii napisz do nas na temattabu@radiobp.org ,zaprosimy cię do nas byś mógł podzielić się swoją historią. Nasza audycja dopiero nabiera rozpędu, zawsze w niedzielę o 21:01, we wtorek 22:02 oraz w czwartek o 23:03 na antenie naszego radia DAB+ w eterze w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Częstochowie, Katowicach, Toruniu, Tarnowie, Opolu, Szczecinie, Andrychowie, Nowym Sączu, Poznaniu, Rzeszowie oraz w necie Słuchaj nas online! – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org).

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Legionowo

Wszystkie audycje Temat Tabu znajdziesz tu

Napisz do nas, odezwij się, dołącz i pomóżmy razem tym którzy tej pomocy potrzebują. temattabu@radiobp.org odwiedź stronę Wspólnoty Anonimowych Alkoholików oraz Fundację Biura Służby Krajowej Anonimowych Alkoholików

herb miasta legionowo