Temat Tabu – z głębi duszy

z głębi duszy czyli powstaje uzależnienie a ty tego nie zauważasz, dołącz do nas temattabu@radiobp.org

358

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

osoby przy stole szkło alkohol impreza

Gdzie się rodzi problem skoro jednym z motorów działania jest chęć rozwoju? Chcemy być lepsi od innych, od siebie dziś! Co nas pędzi do tego. Nasze kompleksy że jesteśmy gorsi czy może chęć bycia najlepszym? Temat Tabu – z głębi duszy to analiza naszego ja przed uzależnieniem.

Temat Tabu – z głębi duszy

Gdzieś od najmłodszych lat mamy marzenia, każdy z nas o czymś innym bo wszyscy się różnimy. Płaszczyzną wspólną jest chęć bycia szczęśliwym więc nieumiejętnie i czasem na skróty do tego dążymy. Młody wiek, brak doświadczenia, nieumiejętność analizy swojego JA prowadzi do frustracji. Jeśli jeszcze do tego mamy słaby charakter, jesteśmy leniwi, agresywni i parę innych złych cech to nas dodatkowo obciąża.

Takie złe cechy charakteru będą nas pogrążać, a im gorsze będą wyniki naszych dążeń do szczęścia tym frustracje będą rosły. Rozmawiając z Arturem słyszymy że on postawił na rozwój intelektualny, zgłębianie wiedzy. Niestety motywacją nie był rozwój osobisty ale poza. Bardzo chciał być w centrum uwagi ze swoją erudycją i elokwencją choć nie było to jego naturą. Po latach zorientował się że nie tędy droga. To nie był rozwój intelektualny ale pozerka dla zaspokojenia pychy czy uleczenia kompleksów.

Temat Tabu – z głębi duszy a każda inna

Podobne motywacje były u Marka ale on postawił na rozwój zawodowy, tak bardzo chciał podnieść swoje kwalifikacje by wpędzić w zdziwienie swoich współpracowników. Chciał w młodym wieku i z małym stażem osiągnąć to do czego inni dochodzili latami. Udało się, był szczęśliwy ale to szczęście było na tamten czas niestety zaspokojeniem próżności i efekciarstwa. Tak jak sam przyznał wywołał podziw współpracowników i sam był bardzo zadowolony ale czy o to chodzi na prawdę?

Kiedy zaczął zarabiać bardzo dużo pieniędzy bo to było efektem tegoż rozwoju mógł leczyć inne kompleksy. Zaczęły się wyścigi na ciuchy i wygląd. Okazało się że rozwój zawodowy nie uleczył chorej duszy ale spotęgował inne niedoskonałości. Zaczął karmić pychę, chęć imponowania i podziwu otoczenia. Te rozważania prowadzą nas do zastanowienia czy z naszymi chorymi emocjami jesteśmy gotowi na sukces? Na ten sukces który sami sobie gotujemy. To będzie nasz temat na przyszły tydzień. Bo dalej będziemy zgłębiać zakamarki duszy i szukać podpowiedzi jak uniknąć uzależnienia, jak uleczyć naszą chorą duszę.

cz.1 Temat Tabu – z głębi duszy

cz.2 Temat Tabu – z głębi duszy

cz.3 Temat Tabu – z głębi duszy

Temat Tabu – z głębi duszy – włącz się

Jeśli twoja historia jest, może być pomocna tym co jeszcze nie przekroczyli czerwonej linii napisz do nas na temattabu@radiobp.org ,zaprosimy cię do nas byś mógł podzielić się swoją historią. Nasza audycja dopiero nabiera rozpędu, zawsze w niedzielę o 21:01, we wtorek 22:02 oraz w czwartek o 23:03 na antenie naszego radia DAB+ w eterze w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Częstochowie, Katowicach, Toruniu, Tarnowie, Opolu, Szczecinie, Andrychowie, Nowym Sączu, Poznaniu, Rzeszowie oraz w necie Słuchaj nas online! – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org).

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Legionowo

Wszystkie audycje Temat Tabu znajdziesz tu

Napisz do nas, odezwij się, dołącz i pomóżmy razem tym którzy tej pomocy potrzebują. temattabu@radiobp.org odwiedź stronę Wspólnoty Anonimowych Alkoholików oraz Fundację Biura Służby Krajowej Anonimowych Alkoholików

herb miasta legionowo

Audycja przeciwuzależnieniowa prowadzona z udziałem członków wspólnoty aa. Poruszana tematyka to uzależnienie od alkoholu, sexu oraz narkotyków

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia