Prognoza pogody na piątek 15 grudnia 2023

Zima nie odpuszcza - śnieg i chłód w całym kraju

303

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Prognoza pogody - biała mapka Polski z naniesionymi temperaturami i znaczkami pogody, umieszczona na tle okna za którym pada śnieg z deszczem
(fot.meteo.imgw.pl)

Jeśli zastanawiasz się, jaka dzisiaj pogoda, to nie mamy dla Ciebie dobrych wieści. W piątek, 15 grudnia 2023, nie uświadczymy słońca ani ciepła. Pogoda dzisiaj będzie zimna, pochmurna i śnieżna. W niektórych regionach spadnie nawet kilka centymetrów białego puchu. Prognoza pogody

Warszawa – zachmurzenie i przelotny śnieg

Stolica nie zaskoczy nas pogodą dzisiaj. Niebo będzie pokryte chmurami, a z nich czasem popada śnieg. Nie spodziewajmy się jednak dużych opadów – najwyżej kilka milimetrów. Temperatura nie przekroczy 1 stopnia Celsjusza, a wiatr będzie wiał z kierunku północno-zachodniego, osiągając do 40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosło i w południe wyniesie 1015 hPa. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne dla osób z chorobami układu oddechowego i krążenia.

Trójmiasto – chłodno i wietrznie

Na Pomorzu również nie zobaczymy słońca. Pogoda na dziś w Gdyni, Gdańsku i Sopocie zapowiada się pochmurna i śnieżna. Spadnie do 1 cm śniegu, a temperatura sięgnie maksymalnie 2 stopni Celsjusza. Wiatr będzie mocny i zmienny, dochodząc do 60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie wysokie i w południe osiągnie 1026 hPa. Warunki biometeorologiczne będą obojętne dla większości ludzi, ale niekorzystne dla osób z nadciśnieniem i astmą.

Poznań – duże zachmurzenie i słabe opady

W Wielkopolsce pogoda na dziś również nie zachwyci. Niebo będzie szare, a z niego czasami popada śnieg. Nie spodziewajmy się jednak dużych opadów – najwyżej kilka milimetrów. Temperatura wzrośnie do 3 stopni Celsjusza, a wiatr będzie umiarkowany i zachodni, osiągając do 40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosło i w południe wyniesie 1019 hPa. Warunki biometeorologiczne będą obojętne dla większości ludzi, ale niekorzystne dla osób z chorobami stawów i reumatyzmem.

Wrocław – śnieg z deszczem i niska temperatura

Na Dolnym Śląsku pogoda na dziś będzie nieprzyjemna. Niebo będzie pokryte chmurami, a z nich okresami popada śnieg z deszczem. Spadnie do 1 cm białego puchu, a temperatura sięgnie maksymalnie 3 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby i zachodni, osiągając do 30 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosło i w południe wyniesie 1017 hPa. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne dla osób z chorobami układu oddechowego i krążenia.

Kraków – duże zachmurzenie i słaby śnieg

W Małopolsce pogoda na dziś również nie będzie sprzyjać. Niebo będzie pochmurne, a z niego czasami popada śnieg. Spadnie do 2 cm śniegu, a temperatura wzrośnie do 2 stopni Celsjusza. Wiatr będzie umiarkowany i zachodni, osiągając do 40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie niskie i w południe wyniesie 1004 hPa. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne dla osób z chorobami układu oddechowego i krążenia.

Biometeo

W ciągu dnia, na północnym zachodzie wilgotność powietrza utrzyma się na poziomie powyżej 80% i będzie wzrastać w kierunku południowo-wschodnim do ponad 90%. Na północy i południu Polski, aura niekorzystna dla naszego samopoczucia, w pozostałej części kraju będzie obojętna.

Jak widać, prognoza pogody na dziś w Polsce nie zachęca do spacerów ani aktywności na świeżym powietrzu. W całym kraju panuje duże zachmurzenie, chłód i śnieg. Aura okaże się niekorzystna dla naszego samopoczucia, zwłaszcza dla osób z problemami zdrowotnymi. Lepiej zostać w domu i ogrzać się kubkiem gorącej herbaty. A jeśli musimy wyjść, to nie zapomnijmy o ciepłej czapce, szaliku i rękawiczkach.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia