Kwoty wolnej od podatku nie będzie, kolejna niedotrzymana obietnica.

Znowu Koalicja Obywatelska nie dotrzymuje słowa. 100 obietnic cze 100... Wieloletni Plan Finansów Państwa nie obejmuje realizacji obietnicy dotyczącej podwojenia kwoty wolnej od podatku

184

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kwoty wolnej od podatku nie będzie, kolejna niedotrzymana obietnica. 100 konkretów Donalda Tuska
Kwoty wolnej od podatku nie będzie, kolejna niedotrzymana obietnica. 100 konkretów Donalda Tuska

Przyjęty kilka dni temu przez rząd Wieloletni Plan Finansów Państwa nie obejmuje realizacji obietnicy Koalicji Obywatelskiej dotyczącej podwojenia kwoty wolnej od podatku z 30 do 60 tys. zł. Minister finansów Andrzej Domański poinformował, że do końca kadencji rządu kwota wolna od podatku zostanie podniesiona. „Premier zobligował ministra finansów, czyli mnie, do przygotowania planu wdrożenia tego rozwiązania. My z tego rozwiązania się nie wycofujemy. (…) Sytuacja budżetowa jest momentami napięta. Jeżeli chodzi o kwotę wolną na poziomie 60 tys. będziemy starali się wdrożyć szybko i myślę, że do końca kadencji kwota wolna zostanie podniesiona”. Na koniec zażartował że „My tę obietnicę wyborczą, jak każdą inną, dotrzymamy„. Domański stwierdził że do 1 stycznia 2025 r. ma zostać obniżony podatek Belki, oraz wspomniał o kosztach wprowadzenia bonu energetycznego. 

Minister finansów Andrzej Domański powiedział że „Polska nie jest gotowa na przyjęcie euro” co na pewno nie spodoba się Donaldowi Tuskowi.

Kwoty wolnej od podatku nie będzie, kolejna niedotrzymana obietnica. Drogie paliwa na święta. Benzyna powyżej 7 zł za litr. Donald Tusk i Andrzej Domański . Gdzie paliwo na stacji po 5,19 zł.
Kwoty wolnej od podatku nie będzie, kolejna niedotrzymana obietnica. Donald Tusk i Andrzej Domański

Kwoty wolnej od podatku nie będzie, to może chociaż finansowanie samorządów

Minister Finansów Andrzej Domański, wypowiadając się na antenie TVP Info, podkreślił również konieczność reform w finansowaniu samorządów. Zaznaczył, że obecny system, wprowadzony przez poprzednią administrację, znacząco osłabił ich stabilność finansową.

“Zainicjowaliśmy zestaw reform, które zostały opracowane we współpracy z samorządami.” – oświadczył Domański. “Fundamentalną zmianą będzie depolityzacja środków finansowych dla samorządów. Planujemy zbudować system dochodów samorządowych oparty na lokalnych podatkach, zależnych od dochodów mieszkańców i przedsiębiorstw, a nie od udziału w podatkach centralnych.” – dodał.

Minister zapowiedział, że nowy model finansowania uwzględni różnorodność sytuacji ekonomicznych poszczególnych jednostek samorządowych. “Projektujemy system tak, aby każda jednostka samorządowa zyskała na nowych regulacjach.” – powiedział Domański. “Szczególną troskę poświęcimy gminom, które obejmują tereny zielone, parki narodowe oraz obszary chronione w ramach programu Natura 2000.”

Rzeź małych firm dzięki rządowi Donalda Tuska, wiele nie przetrwa tego roku. oraz Rząd premiera Donalda Tuska rozdaje miliony na nagrody

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! Poznaj swoje miasto, za naszym pośrednictwem.

Zapraszam do wzięcia udziału w imprezach jakie odbędą się na terenie Warszawy z cyklu. Miasto moje a w nim, kalendarz warszawski na tydzień 9-15.05.2024

Dziś gratka dla miłośników historii Warszawy – WARSZAWA 1927 ROK, 14 minutowa podróż w czasie, a także Warsaw 1939

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

 I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia