Matura 2024 z języka angielskiego – arkusze egzaminacyjne i relacje

Dzisiaj maturzyści pisali egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym - poznaj arkusze egzaminacyjne CKE i relacje

99

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

egzamin ósmoklasisty 2024 z angielskiego - flaga UK
egzamin ósmoklasisty 2024 z angielskiego - co mówią uczniowie?

Dzisiaj odbyła się matura 2024 z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Egzamin rozpoczął się o 09:00 rano.

Pisemny egzamin maturalny trwa 120 minut. Arkusz egzaminacyjny składa się z czterech części. Mają one za zadanie sprawdzenie wiedzy i umiejętności abiturientów. Weryfikują zatem: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych i znajomość środków językowych. Ostatnią częścią arkusza egzaminacyjnego jest wypowiedź pisemna. Zgodnie z wymaganiami CKE maturzyści powinni posługiwać się słownictwem dotyczącym zagadnień tj.:

1. człowiek,

2. miejsce zamieszkania,

3. edukacja,

4. praca,

5. życie prywatne,

6. żywienie,

7. zakupy i usługi,

8. podróżowanie i turystyka,

9. kultura,

10. sport,

11. zdrowie,

12. nauka i technika,

13. świat przyrody,

14. państwo i społeczeństwo.

Choć wydaje się, że zagadnień tych jest sporo, to jednak dotyczą one spraw dotyczących każdego człowieka na co dzień. Wyniki matur będą ogłoszone 9 Lipca, zaś egzamin poprawkowy przewidziano na 20 Sierpnia 2024 roku.

Matura 2024 z języka angielskiego – czy egzamin był trudny?

Maturzyści są prawie jednomyślni – w tym roku egzamin okazał się dziecinnie prosty. Z abiturientami rozmawiali reporterzy RMFFM. Zdający

mówili: „bardzo łatwo, bardzo przyjemnie, very basic English”, „Najprzyjemniejszy egzamin maturalny, można to z ręką na sercu powiedzieć.”, „Świetnie, wszystko poszło świetnie, zgodnie z planem. Wyszedłem jako pierwszy, to było główne założenie.”, „przyszedłem, 45 minut mi to zajęło, sprawdziłem, wyszedłem. Także taka formalność.”. Abiturienci stwierdzili, że zadania były bardzo proste, wręcz jak dla uczniów z podstawówki. Jak powiedział jeden z nich: „Był do napisania blog na temat wyjazdu za granicę. Trzeba było opisać, gdzie byłeś, dlaczego podróżowałeś sam, opisać, jaką pamiątkę przyniosłeś i dać radę dla podróżujących samolotem.”.

Chęć zdawania matury na poziomie podstawowym wyraziło aż 97,5% absolwentów. Reszta zdecydowała się na inne języki. Osoby piszące maturę z języka angielskiego przystąpili do egzaminu rano. Ci, którzy wybrali inne języki rozpoczęli pisanie o godzinie 14:00.

Nie tylko język angielski

Choć dzisiaj rano zdawana była matura 2024 z języka angielskiego na poziomie podstawowym, to po południu swoich sił próbowały osoby decydujące się na inne języki obce nowożytne. Miały one do wyboru języki: niemiecki, hiszpański, włoski, francuski i rosyjski. Chęć pisania egzaminu na poziomie podstawowym zadeklarowało:

• z języka niemieckiego – 4388 maturzystów;

• z języka rosyjskiego – 1864;

• z języka hiszpańskiego – 491;

• z języka francuskiego – 264;

• z języka włoskiego – 92 maturzystów.

Relacje tegorocznych maturzystów wskazują, że egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym nie sprawił im większych trudności. Można zatem przypuścić, że niewiele osób będzie musiało go poprawiać. Oto arkusze egzaminacyjne CKE:

arkusz egzaminacyjny matury w nowej formule,

arkusz egzaminacyjny w starej formule – część 1,

arkusz egzaminacyjny matury w  starej formule – część 2.

Przeczytaj, jak w tym roku wyglądała matura z języka polskiego.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na następnych egzaminach. Przekażemy Wam najświeższe informacje.

Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia