Plener Muzealny 11.05.2024 Kobyłka

11 maja 2024 roku, w samym sercu Kobyłki, pomiędzy zielonymi przestrzeniami znajduje się wyjątkowe miejsce, które podczas wizyty przenosi odwiedzających w czasie. Jest nim Muzeum Motoryzacji i Techniki gdzie podczas Plenerów Muzealnych, historia motoryzacji ożywa na nowo.

256

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Miasto moje, a w nim Plener Muzealny 11.05.2024 Kobyłka
Miasto moje, a w nim Plener Muzealny 11.05.2024 Kobyłka

Już po raz czwarty Muzeum Motoryzacji i Techniki w Kobyłce zaprasza na Plener Muzealny który odbędzie się w dniu 11 maja 2024 roku. W samym sercu Kobyłki, pomiędzy zielonymi przestrzeniami znajduje się wyjątkowe miejsce, które podczas wizyty przenosi odwiedzających w czasie. Jest nim Muzeum Motoryzacji i Techniki gdzie podczas Plenerów Muzealnych, historia motoryzacji ożywa na nowo, dając unikalną możliwość zanurzenia się w świecie klasycznych samochodów, motorowerów i innych perełek techniki.
Na tydzień przed Nocą Muzeów podczas pleneru zostaną udostępnione zbiory pojazdów będące w posiadanie MMiT. Organizatorzy przeprowadzą także prelekcje na temat nowości w naszych zbiorach muzeum. Dodatkowo zaprezentowane zostaną również zbiory kolekcjonerów z Kobyłki i okolic. . Mamy nadzieję że będziemy dobrze się bawić. Do zobaczenia 11 maja 2024 roku w siedzibie Muzeum – Kobyłka ul. Pionierska 7 w godz. 14-18

Plener Muzealny – Odkryj Historię na Kołach w Kobyłce po raz czwarty

Plenery Muzealne to czwarte, cykliczne wydarzenie, które zawsze gromadzi miłośników starych pojazdów, maszyn, rodzin z dziećmi oraz wszystkich ciekawych historii techniki. W Muzeum zgromadzono głównie polskie motorowery i inne przedmioty związane z motoryzacją, będące świadectwem inżynierskiego geniuszu minionych epok. Każdy z eksponatów posiada własną niepowtarzalną historię, a odwiedzający mogą tu poczuć ducha dawnych lat. wszystko to dzięki pasji i zaangażowaniu właścicieli.

Zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Motoryzacji i Techniki w Kobyłce, aby na własne oczy zobaczyć, jak wyglądała motoryzacja w Polsce i na świecie, a kolejny Plener Muzealny to doskonała okazja. To tu będzie można z bliska przyjrzeć się maszynom, które kiedyś królowały na drogach, a dziś są cennymi eksponatami muzealnymi. Nie przegap kolejnych Plenerów Muzealnych, bądź częścią tej niezwykłej podróży w czasie przez historię motoryzacji!

Plener Muzealny 11.05.2024 Kobyłka - unikatowa przyczepka bagażowa DREWBAG
Plener Muzealny 11.05.2024 Kobyłka – unikatowa przyczepka bagażowa DREWBAG

Nadchodzący Plener Muzealny 11.05.2024 to możliwość obejrzenia unikatowej przyczepki bagażowej DREWBAG, z której w kilka minut można stworzyć funkcjonalną łódkę.

Do obejrzenia są również produkty istniejącej do tej pory firmy Dezamet, która poza produkcją wojskową w czasach PRL i latach 90-tych zajmowała się produkcją silników do motocykli klasy 125cm (WSK) czy motorowerów. Dezamet produkował motorowery trójkołowe, a także w kooperacji Motorynki Stella czy Karpaty 4. Z tej fabryki wyjechał ostatni polski motorower Dantom. Do obejrzenia będzie również unikalny Dzik 21. W tym roku pokazanych zostanie kilka nowości w kolekcji Muzeum Motoryzacji i Techniki.

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! Poznaj swoje miasto, za naszym pośrednictwem.

Miasto moje a w nim, czyli kalendarz warszawski na 2-8.05.2024

Dziś gratka dla miłośników historii Warszawy – WARSZAWA 1927 ROK, 14 minutowa podróż w czasie, a także Warsaw 1939

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

 I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

Ja też, jak śp. Janusz Grudziński Xsiążę Warszawski (1962+2023) – Lubię stare samochody
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia