Jest decyzja prezydenta w sprawie in vitro !

Ustawa o finansowaniu in vitro została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. To pierwszy projekt obywatelski przyjęty w tej kadencji Sejmu.

368

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

in vitro
Ustawa o finansowaniu in vitro pomaga tysiącom par, które nie mogą mieć dzieci naturalnie. Zobacz jak minister zdrowia planuje zrealizować to przedsięwzięcie.

Ustawa o finansowaniu in vitro z budżetu państwa została przyjęta przez Sejm 24 listopada 2023 roku, a przez Senat 8 grudnia 2023 roku12. Była to inicjatywa obywatelska, która zebrała ponad 800 tysięcy podpisów.
Zgodnie z ustawą, minister zdrowia ma opracować, wdrożyć, zrealizować i sfinansować program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności obejmujący procedury medyczne wspomaganej prokreacji, w tym zapłodnienie pozaustrojowe. W ustawie określono, że minimalna wysokość środków przeznaczonych rocznie na in vitro to nie mniej niż 500 mln zł.


Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę 15 grudnia 2023 roku, mimo sprzeciwu części środowisk politycznych i kościelnych. Prezydent stwierdził, że podchodzi do tego bardzo spokojnie i uważa, że ustawa jest zgodna z konstytucją.
Ustawa ma wejść w życie 1 stycznia 2024 roku i ma pomóc tysiącom par, które nie mogą mieć dzieci naturalnie. Według szacunków, w Polsce jest około 1,5 miliona niepłodnych par.

Poparcie Prezydenta – Wsparcie Dla Tysięcy Par!

Prezydent Andrzej Duda, mimo pewnych sprzeciwów w niektórych środowiskach politycznych i kościelnych, podpisał ustawę 15 grudnia 2023 roku. Stwierdził, że regulacje są zgodne z konstytucją, otwierając nowe możliwości dla par, które borykają się z problemami niepłodności.

Wsparcie Dla Tysięcy Par: Ustawa Szansą na Nowe Rodziny
Zakładając wejście w życie 1 stycznia 2024 roku. Ustawa ma służyć jako wsparcie dla tysięcy par w Polsce, które zmagają się z problemami niepłodności. Szacuje się, że około 1,5 miliona par może skorzystać z procedur in vitro, otwierając drzwi do marzeń o własnym potomstwie.

Ustawa ta, mająca na celu finansowanie procedur in vitro z budżetu państwa, ma przynieść nową nadzieję dla par zmagających się z niepłodnością, tworząc szansę na spełnienie marzeń o rodzicielstwie.

Dowiedz się jeszcze więcej. Sprawdź najnowsze newsy i bądź na bieżąco

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia