O godz. 11:30 Prezydent Andrzej Duda wygłosi oświadczenie

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Duda wygłosi oświadczenie Duda chce podpisać ustawę
Duda chce podpisać ustawę budżetową

W środę o godzinie 11.30, prezydent RP, Andrzej Duda, wygłosi oświadczenie – poinformowała Kancelaria Prezydenta. Informacja o planowanym oświadczeniu głowy państwa została przekazana na platformie X.

Prezydent Andrzej Duda wygłosi oświadczenie po zatrzymaniu Kamińskiego i Wąsika

We wtorek wieczorem Komenda Stołeczna Policji potwierdziła zatrzymanie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, którzy przebywali w Pałacu Prezydenckim. Z nieoficjalnych informacji wynika, że decyzja o użyciu siły zapadła w resorcie kierowanym przez Marcina Kierwińskiego, szefa MSWiA. Wydał on dyspozycję kierownictwu Służby Ochrony Państwa, by umożliwiła wejście do Pałacu Prezydenckiego policjantom.

Policjanci podjechali od strony Biura Bezpieczeństwa Narodowego i, instruowani przez funkcjonariuszy SOP, udali się w miejsce, gdzie przebywali posłowie. Zatrzymanie nastąpiło na oczach kilkunastu osób. Szef Kancelarii Prezydenta RP, Grażyna Ignaczak-Bandych, skrytykowała działania policji, twierdząc, że byli niegrzeczni. Nie chcieli rozmawiać i nie przedstawili żadnego dokumentu upoważniającego ich do takiego działania. Podkreśliła, że wejście do siedziby głowy państwa bez dokumentów należy traktować jako wtargnięcie.

Kiedy prezydent Duda został poinformowany o sytuacji, chciał natychmiast wrócić do Pałacu, ale wyjazd z Belwederu został zastawiony autobusem komunikacji miejskiej. W odpowiedzi na te wydarzenia, prezydent Duda zapowiedział, że zwróci się do głów państw i szefów instytucji międzynarodowych z pismem, w którym przedstawi sytuację w Polsce, gdzie działania władzy wykonawczej mają charakter nielegalny, polegający na łamaniu przepisów prawa i naruszaniu konstytucji. Nie ujawniono jeszcze szczegółów dotyczących tej interwencji. Więcej informacji na ten temat będzie dostępne po oficjalnym oświadczeniu.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia