Zmiany w polskich służbach specjalnych

Restrukturyzacja służb specjalnych. Nowi liderzy mają kluczową rolę w adaptacji do zmieniających się wyzwań bezpieczeństwa i środowiska geopolitycznego.

207

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zmiany w polskich służbach specjalnych
Zmiany w polskich służbach specjalnych. Nowi liderzy przejmują ster.

W ostatnich dniach doszło do istotnych zmian w polskich służbach specjalnych, gdzie Kolegium Służb Specjalnych pozytywnie zaopiniowało odwołanie szefów pięciu kluczowych agencji. Decyzje te obejmują szefów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW), Agencji Wywiadu (AW), Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA), Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) oraz Służby Wywiadu Wojskowego (SWW).

Proces restrukturyzacji służb specjalnych

Przed podjęciem decyzji przez Kolegium Służb Specjalnych, sejmowa komisja ds. służb specjalnych wydała pozytywną opinię w tej sprawie. To istotny krok w procesie restrukturyzacji i zmian kadrowych w kluczowych instytucjach. Decyzje o odwołaniu szefów służb specjalnych są elementem szerszych zmian w strukturach władzy, które nastąpiły po ostatnich wyborach. Premier Donald Tusk zwrócił się do Kolegium Służb Specjalnych, Sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych i Prezydenta o wyrażenie opinii w tej sprawie. Wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz wnioskował o odwołanie szefów Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego.

Nowi liderzy kluczowych agencji

Nowi liderzy kluczowych agencji służb specjalnych w Polsce objęli swoje stanowiska w wyniku ostatnich zmian. Płk Bartosz Jarmuszkiewicz kieruje Agencją Wywiadu, płk Krzysztof Wacławek zajmuje się Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a gen. bryg. Marek Łapiński kieruje Służbą Wywiadu Wojskowego. Gen. bryg. Maciej Szpanowski stoi na czele Służby Kontrwywiadu Wojskowego, a Andrzej Stróżny nadzoruje Centralne Biuro Antykorupcyjne. Nowi liderzy mają kluczową rolę w adaptacji do zmieniających się wyzwań bezpieczeństwa i środowiska geopolitycznego.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia