Walka o „wolne media” trwa. Dantejskie sceny w siedzibie TVP.

Walka o "wolne media" trwa. Niebezpieczny rozwój sytuacji w siedzibie TVP. Szarpanina i interwencja policji.

235

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Walka o "wolne media" trwa. Siedziba TVP na Woronicza
Walka o "wolne media" trwa. Na zdjęciu siedziba TVP na Woronicza

Ostatnie wydarzenia w siedzibie Telewizji Polskiej (TVP) składają się na dramatyczny konflikt o kontrolę nad mediami publicznymi. Decyzja o mianowaniu Zemły na nowego przewodniczącego rady nadzorczej TVP spotkała się z oporem polityków PiS i pracowników TVP, co przerodziło się w przepychanki. Na miejscu pojawiła się policja, której rola miała być pomocą i łagodzeniem sytuacji, jednak atmosfera w siedzibie stacji nadal była napięta. Z każdą godziną sytuacja komplikowała się bardziej.

Tak wygląda walka o „wolne media”: Blokada i przepychanki

Grupa polityków z PiS i Suwerennej Polski zablokowała się w pobliżu gabinetu prezesa TVP przy ulicy Woronicza. Incydent miał miejsce w trakcie przepychanek między posłami a nieznanym mężczyzną w gabinecie prezesa. Nagranie udostępnione przez posła Sebastiana Łukaszewicza ukazuje krzyki i stwierdzenia sugerujące atak na posłankę.

Posłanka poszkodowana podczas zamieszania

Podczas zamieszania w siedzibie Telewizji Polskiej (TVP), doszło do poważnego incydentu, w wyniku którego posłanka Joanna Borowiak została poszkodowana. Informacje o jej obrażeniach były na tyle poważne, że konieczne było wezwanie pogotowia. Poseł Mariusz Kałużny z Suwerennej Polski opublikował zdjęcie poszkodowanej posłanki, informując o trwającej interwencji pogotowia. Jego wpis skomentował poseł Suwerennej Polski, Sebastian Łukaszewicz, nazywając sytuację skandalem i porównując do Białorusi. Interwencja policji była niezbędna, a kobieta trafiła do szpitala, co pogorszyło atmosferę w siedzibie TVP.

Aresztowanie napastnika

Nagranie z aresztowania napastnika zostało opublikowane przez posła Dariusza Mateckiego. Widać na nim, jak mężczyzna, zakrywając twarz, jest wyprowadzany z biura prezesa TVP. Całe zajście miało miejsce po kilku godzinach przebywania w gabinecie prezesa Mateusza Matyszkiewicza.

Emocjonalne komentarze polityków

Zamieszanie w siedzibie Telewizji Polskiej (TVP) wzbudziło ożywione reakcje polityków, którzy komentują sytuację w mediach społecznościowych. Zdaniem Mariusza Kałużnego (PiS), sytuacja ta, to skandal porównywalny do wydarzeń na Białorusi. Polityk ze stronnictwa Suwerennej Polski, Sebastian Łukaszewicz również odniósł się do incydentu w TVP, sugerując, że posłankę Borowiak poturbował osiłek związany z ministrem Sienkiewiczem i Platformą Obywatelską. Jarosław Kaczyński podczas protestu pod TVP podkreślił, że obrona demokracji w Polsce wymaga pluralizmu mediów, zwłaszcza silnych mediów antyrządowych, którymi, według niego, są media publiczne. Natomiast Donald Tusk skomentował okupację siedziby TVP przez parlamentarzystów PiS, sugerując, że działania te są zgodne z planem ministra Sienkiewicza. Tusk wyraził zdziwienie i podziw dla gorliwości polityków PiS w realizacji kolejnych punktów planu.

Jaki plan premier Donald Tusk ma na myśli i jaki będzie dalszy rozwój tej niebezpiecznej sytuacji? Walka o „wolne media” trwa…

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia