Strzelanina w Pradze. Rośnie liczba ofiar.

244

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Strzelanina w Pradze
Strzelanina w Pradze.

21 grudnia 2023 roku, w czwartek po południu, doszło do strzelaniny na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Karola w Pradze. W wyniku tych tragicznych wydarzeń zginęło co najmniej 15 osób, a kilkudziesięciu zostało rannych. Tak więc tuż przed świętami mamy kolejny dramat – tym razem to strzelanina w Pradze.

Strzelanina w Pradze. Rośnie liczba ofiar.

Napastnikiem był 24-letni student uczelni, który wcześniej w rodzinnej miejscowości zastrzelił ojca. Świadkom miał powiedzieć, że „jedzie do Pragi, aby odebrać sobie życie”. Policja, która otrzymała informację o strzelaninie, pojechała na miejsce i ewakuowała znajdujących się tam pracowników i studentów. Później otrzymała informacje o strzelaninie w innym budynku wydziału.

Szef policji Martin Vondraszek przekazał, że ciało sprawcy zostało znalezione na gzymsie budynku. Szef policji nie sprecyzował, czy sprawca zginął od strzałów funkcjonariuszy, czy popełnił samobójstwo, potwierdził jedynie, że policjanci używali broni służbowej. Okazało się, że strzelanina w Pradze to zbrodnia 24 letniego studenta Wydziału Artystycznego – tego dnia jechał na swój wykład.

Płynął wyrazy wsparcia.

Zdjęcia i nagrania z miejsca zdarzenia pokazują, jak ludzie uciekają z budynku, a służby ratownicze udzielają pomocy rannym. Wydarzenia w Pradze wywołały szok i oburzenie w całej Europie. Prezydent Czech wyraził kondolencje rodzinom ofiar. Swoje wyrazy wsparcia przesłał też Rektor Uniwersytetu Warszawskiego.

Strzelanina w Pradze to kolejny tragiczny incydent w Europie. W ostatnich latach doszło do kilku podobnych wydarzeń, w tym do zamachów terrorystycznych w Paryżu, Londynie i Brukseli. Podkreślają one tym samym pilną potrzebę zwiększenia środków bezpieczeństwa i prewencji na terenie europejskich i nie tylko uczelni.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia