Nowy szef policji

Polska Policja na nowego szefa. Czy odbuduje prestiż i poradzi sobie z wyzwaniami współczesnego bezpieczeństwa? Wydaje się, że ma ku temu dobre predyspozycje.

253

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nowy szef Policji

Szef MSWiA powierzył obowiązki Komendanta Głównego Policji inspektorowi Markowi Boroniowi – to dotychczasowy zastępca dyrektora Biura Wywiadu i Informacji Kryminalnych Komendy Główne Policji. Boroń zastąpił na stanowisku szefa KGP nadinspektora Dariusza Augustyniaka, który pełnił obowiązki odwołanego 7 grudnia Jarosława Szymczyka, który zrezygnował ze stanowiska. Tak więc mamy prezent pod choinkę – to nowy szef policji.

Nowy szef policji – kim jest.

Inspektor Marek Boroń jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Służbę w Policji rozpoczął w 1996 roku. Od początku swojej kariery związany był z pionem kryminalnym. Był m.in. naczelnikiem wydziału dochodzeniowo-śledczego w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa II, a następnie komendantem miejskim Policji w Ostrołęce. W latach 2015-2019 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji. Od 2019 roku był zastępcą dyrektora Biura Wywiadu i Informacji Kryminalnych KGP.

Inspektor Marek Boroń ma doświadczenie w kierowaniu dużymi zespołami operacyjnymi. Jest specjalistą w zakresie zwalczania przestępczości zorganizowanej i terroryzmu. Jest również autorem wielu publikacji naukowych i policyjnych dotyczących tych zagadnień.

Nowy Komendant Główny Policji ma przed sobą trudne zadanie. Musi zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, z jakimi boryka się polska Policja. Wydaje się, że najważniejszym z nich dla nowego szefa policji jest odbudowa społecznego zaufania, również i prestiżu, który w ostatnich latach delikatnie mówiąc spadł.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia