Upartyjnienie TVP, Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy nie podziela metod obecnego rządu

Sytuacja w TVP wymaga zmian – IFJ zwraca uwagę na obiektywizm i bezstronność. Tylko poprzez odpartyjnienie TVP możemy zapewnić widzom prawdziwe informacje.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

odpartyjnienie TVP
odpartyjnienie TVP

Krytyczne zdanie IFJ (Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy) o sytuacji w TVP jest w pełni uzasadnione. W ostatnich latach TVP stała się tubą propagandową PiS. Stacja była wykorzystywana do promocji rządowej polityki i atakowania opozycji. Brakowało w niej obiektywizmu i pluralizmu poglądów.

Krok w dobrym kierunku ale metody bez poszanowania prawa

Obecne działania rządu Donalda Tuska są krokiem w dobrym kierunku. Odwołanie dotychczasowego kierownictwa TVP i powołanie nowych osób, które mają zapewnić niezależność i bezstronność stacji, jest istotnym sygnałem. Jednakże, jak podkreśla IFJ, zmiany w TVP muszą być przeprowadzane z poszanowaniem prawa i niezależności dziennikarskiej. Nowy rząd nie powinien powtarzać błędów poprzedniego, czyli ingerować w działalność stacji i wykorzystywać jej do własnych celów politycznych.

Ważne jest, aby TVP była źródłem obiektywnych i rzetelnych informacji dla wszystkich Polaków. Stacja powinna przedstawiać różne punkty widzenia i umożliwić widzom samodzielne formułowanie opinii.

Sugestie IFJ co do zmian w polskich mediach publicznych.

Oto kilka konkretnych zmian, które powinny zostać wprowadzone w TVP:

  • Powinna zostać powołana niezależna rada programowa, która będzie nadzorować działalność stacji.
  • Kierownictwo TVP powinno być wybierane w drodze konkursu, a nie przez polityków.
  • Dziennikarze TVP powinni mieć zagwarantowaną swobodę wypowiedzi i niezależność od władzy.

Wprowadzenie tych zmian pozwoliłoby na odzyskanie przez TVP zaufania społecznego i zapewnienie Polakom dostępu do rzetelnych informacji.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia