Humanoidalny robot Tesli zaatakował człowieka

Scena jak z Terminatora rozegrała się w fabryce Tesli Giga Texas w pobliżu Austin w USA.

279

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Humanoidalny robot Tesli - grupa humanoidalnych robotów stoi obrócona w jednym kierunku, jeden z nich wyciąga rękę
Czyżby rzeczywistość dogoniła filmową fikcję.

Tesla Bot to nowy projekt Elona Muska, który ma na celu stworzenie humanoidalnych robotów, które będą w stanie wykonywać różne zadania. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. W jednej z fabryk Tesli doszło do niebezpiecznego incydentu, w którym robot zaatakował pracownika. Czy to oznacza, że roboty Tesli są niebezpieczne dla ludzi? Humanoidalny robot Tesli

Atak robota w fabryce Tesli

W marcu 2023 roku w fabryce Tesli Giga Texas w pobliżu Austin w USA wydarzył się dramatyczny wypadek. Jeden z robotów, który był zaprogramowany do chwytania i przenoszenia metalowych części samochodowych, nagle zaatakował inżyniera, który zajmował się naprawą dwóch innych uszkodzonych maszyn. Robot zacisnął swoje stalowe paznokcie na plecach i ramieniu pracownika, powodując krwawe rany. Na szczęście, dwaj inni świadkowie zareagowali szybko i wyłączyli robota, ratując kolegę przed większym uszczerbkiem na zdrowiu.

Tesla nie zgłosiła tego zdarzenia jako poważnego wypadku przy pracy, twierdząc, że inżynier nie potrzebował zwolnienia lekarskiego. Jednak prawnik reprezentujący pracowników kontraktowych Tesli twierdzi, że firma zaniża liczbę obrażeń odniesionych w fabryce i ukrywa prawdę o zagrożeniach związanych z robotami.

Czy humanoidalne roboty Tesli są niebezpieczne

To nie jest pierwszy raz, kiedy słyszymy o robotach, które powodują obrażenia u ludzi. Bowiem w ostatnich latach pojawiło się wiele doniesień o wypadkach z udziałem robotów w centrach logistycznych Amazona, robotów-chirurgów, czy samochodów autonomicznych. Wiele osób obawia się, że rozwój robotyki i sztucznej inteligencji może stanowić zagrożenie dla ludzkości, jeśli nie będzie on odpowiednio kontrolowany i uregulowany.

Z drugiej strony, niektórzy twierdzą, że roboty Tesli są rewolucyjnym wynalazkiem, który może przynieść wiele korzyści społeczeństwu. Elon Musk, założyciel i szef Tesli, zapowiada, że jego roboty będą w stanie wykonywać nie tylko prace fizyczne, ale także intelektualne i kreatywne. Tesla Bot ma być przyjazny, łatwy w obsłudze i bezpieczny dla ludzi. Musk twierdzi, że roboty Tesli będą miały ograniczoną siłę i prędkość, a ludzie będą mogli ich łatwo obezwładnić lub uciec przed nimi.

Tesla Bot 2.0 naśladuje ludzi

Niedawno Tesla zaprezentowała nową wersję swoich robotów, która ma być jeszcze bardziej zaawansowana i podobna do ludzi. Tesla Bot 2.0 ma być wyposażony w moduł sztucznej inteligencji, który pozwala mu się uczyć i naśladować ludzkie zachowania. Roboty Tesli mają być w stanie nie tylko podnosić i przenosić przedmioty, ale także rozpoznawać je i układać je w odpowiednie miejsca. W jednym z filmów pokazujących możliwości Tesla Bot 2.0 widać, jak robot naśladuje ruchy człowieka, którego obserwuje.

Nie wiemy, czy roboty Tesli staną się naszymi towarzyszami, pomocnikami, a nawet przyjaciółmi. A jeśli roboty Tesli zaczną się buntować i przejmować kontrolę nad światem? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale z pewnością warto śledzić rozwój tego fascynującego projektu. Humanoidalny robot Tesli

Słuchaj nas online!

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia