Wybuch gazu w Katowicach-Szopienicach. Dwie osoby ranne, około 20 lokatorów ewakuowanych

238

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Do wybuchu gazu z butli doszło w poniedziałek 8 stycznia 2024 r. w kamienicy przy ul. Szabelnianej 6 w Katowicach-Szopienicach.
Do wybuchu gazu z butli doszło w poniedziałek 8 stycznia 2024 r. w kamienicy przy ul. Szabelnianej 6 w Katowicach-Szopienicach.

Do wybuchu gazu z butli doszło w poniedziałek 8 stycznia 2024 r. w kamienicy przy ul. Szabelnianej 6 w Katowicach-Szopienicach. Eksplozja zniszczyła mieszkanie na ostatnim, trzecim piętrze. Dwie osoby ranne, około 20 lokatorów ewakuowanych. Poszkodowanych natychmiast przewieziono do szpitala. Ich obrażenia nie są zagrażające życiu. W sumie około 20 lokatorów kamienicy musiało opuścić swoje mieszkania.

Strażacy przeszukują gruzowisko, aby upewnić się, że nikt nie został uwięziony pod gruzami.

Przyczyny wybuchu są badane. Na razie wiadomo, że doszło do wypływu gazu z butli.

Zalecenia bezpieczeństwa

Ważne jest, aby pamiętać o zasadach bezpieczeństwa w przypadku używania gazu. Należy zawsze sprawdzać szczelność instalacji gazowej, a w razie podejrzenia nieprawidłowości niezwłocznie wezwać specjalistę. Należy również pamiętać, aby nie zostawiać otwartych butli z gazem bez nadzoru.

Oto kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa w przypadku używania gazu:

  • Regularnie sprawdzaj szczelność instalacji gazowej. W razie podejrzenia nieprawidłowości niezwłocznie wezwij specjalistę.
  • Nie używaj uszkodzonych lub niesprawnych urządzeń gazowych.
  • Nie zostawiaj otwartych butli z gazem bez nadzoru.
  • Nie pal papierosów w pobliżu urządzeń gazowych.
  • Nie stosuj gazu do ogrzewania wody w wannie lub pod prysznicem.

Stosując się do tych zasad, możesz zmniejszyć ryzyko wybuchu gazu.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia