Pogoda w Sobotę 13 stycznia 2024

Dzisiaj niebo przykryją chmury, a z nich spadnie słaby śnieg.

224

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pogoda w Sobotę 13 stycznia - biała mapka pogodowa Polski na tle szyby okiennej z płatkami śniegu i kroplami deszczu

W całym kraju zapanuje pochmurna i wilgotna aura, a miejscami spadnie śnieg, deszcz lub mżawka. Uwaga kierowcy, może być ślisko. Pogoda w Sobotę 13 stycznia

Śnieg, deszcz i gołoledź

W sobotę nad Polską utrzyma się front atmosferyczny, który przyniesie nam pochmurne niebo z opadami. W większości kraju będą to słabe opady śniegu, które jednak mogą utrudniać warunki na drogach i chodnikach. Na zachodzie i północy, a także miejscami w centrum, opady będą bardziej intensywne i zmienne. Tutaj spodziewany jest deszcz ze śniegiem lub sam deszcz. W tych rejonach może też wystąpić zjawisko gołoledzi, zwłaszcza rano, gdy temperatura będzie bliska zera lub ujemna.

Temperatura w sobotę będzie niska. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie i w dolinach karpackich, gdzie termometry pokażą od -5°C do -3°C. W centrum kraju temperatura wyniesie około 0°C, a na zachodzie i nad morzem od 1°C do 3°C. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich. Na wschodzie kraju możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne, a w górach silny wiatr powodujący zamiecie śnieżne.

Pogoda w Sobotę 13 stycznia – Katowice

W Katowicach dzisiaj, będzie pochmurno z przelotnymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie -1°C, a minimalna -8°C. Wiatr będzie wiać z zachodu z prędkością 19 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać w granicach 1010÷1015 hPa.

Pogoda – Kraków

W Krakowie, w sobotę niebo będzie pochmurne, okresami spadnie słaby śnieg. Temperatura będzie niska i wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, z kierunków zachodnich. Ciśnienie atmosferyczne będzie niskie i wyniesie 1000 hPa.

Pogoda w Sobotę 13 stycznia – Poznań

W Poznaniu sobota nie będzie sprzyjać spacerom. Niebo będzie pochmurne, a w ciągu dnia spadnie deszcz ze śniegiem. Temperatura będzie niska i wyniesie od -1°C do 2°C. Wiatr będzie umiarkowany i w porywach dość silny, z zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie niskie i wyniesie w środku dnia 1002 hPa.

Pogoda w Sobotę 13 stycznia – Warszawa

Sobotnie niebo Stolicy od rana będzie pokryte chmurami, mogą pojawić się marznące opady. W ciągu dnia spodziewane są słabe opady śniegu, które będą się pojawiać z przerwami. Na termometrach zobaczymy do 0°C, a w nocy temperatura spadnie do -2°C. Wiatr będzie umiarkowany, z zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie niskie i w południe wyniesie 998 hPa.

Pogoda – Wrocław

Wrocławianie będą musieli się przygotować na zimną i śnieżną sobotę. Niebo będzie pochmurne z okresowymi, słabymi opadami śniegu. Temperatura będzie niska i wyniesie od -1°C do 2°C. Wiatr będzie umiarkowany i w porywach dość silny, z zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie wzrastać do 1010 hPa w południe.

Pogoda w Sobotę 13 stycznia – Trójmiasto

Na Pomorzu sobota będzie mokra i wietrzna. W Gdańsku, Gdyni i Sopocie niebo będzie pochmurne, ze zmiennymi opadami deszczu i śniegu. Temperatura będzie wyższa niż w innych częściach kraju i wyniesie od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, z kierunków zachodnich i południowo-zachodnich. Ciśnienie atmosferyczne będzie wzrastać i osiągnie 1004 hPa w południe.

Biometeo

Sobotnie warunki biometeorologiczne będą niekorzystne dla większości ludzi. W całym kraju zapanuje pochmurna i wilgotna aura, z miejscowymi opadami śniegu, deszczu lub mżawki. Wilgotność powietrza wyniesie dzisiaj od około 80% w regionach południowych do ponad 95% na północy.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia