Huti ostrzelali tankowiec przewożący rosyjską ropę

Rebelianci Huti ostrzelali tankowiec Khalissa przewożący rosyjską ropę. W piątek w pobliżu wybrzeży Jemenu doszło do ataku z pokładu łodzi motorowej. Pocisk spadł 400-500 metrów od statku.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Huti ostrzelali tankowiec z rosyjską ropą
Huti ostrzelali tankowiec z rosyjską ropą

W piątek po południu w pobliżu wybrzeży Jemenu doszło do kolejnego ataku na statek handlowy. Tym razem rebelianci Huti ostrzelali tankowiec przewożący rosyjską ropę.

Tak wygląda chaos na morzu

Do ataku doszło w Zatoce Adeńskiej, około 90 mil morskich na południowy wschód od Adenu. Rebelianci Huti odpalili pocisk w kierunku niezidentyfikowanego jeszcze wówczas statku handlowego. Pocisk spadł w odległości około 400-500 metrów od jednostki i w związku z incydentem nikt nie odniósł obrażeń.

Jak poinformowała Brytyjska Agencja ds. Operacji Handlu Morskiego (UKMTO), atak został przeprowadzony z pokładu łodzi motorowej. Początkowo nie było wiadomo, jaki statek został ostrzelany. Dopiero godzinę później brytyjska firma Ambrey, zajmująca się bezpieczeństwem morskim, podała, że ostrzelanym statkiem był płynący pod banderą Panamy tankowiec Khalissa.

Rosjanie wpadli we własne sidła

Tankowiec Khalissa przewozi rosyjską ropę z portu Ust-Ługa w Rosji do portu Fujairah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Jak poinformowała firma Ambrey, rebelianci Huti namierzyli tankowiec Khalissa omyłkowo na podstawie nieaktualnych informacji, łączących go z Wielką Brytanią.

Według Ambrey, był to już to drugi przypadek omyłkowego ostrzelania przez Huti tankowca przewożącego rosyjską ropę.

Wcześniej, w grudniu 2022 roku, rebelianci Huti ostrzelali tankowiec NS Champion, również płynący pod banderą Panamy i przewożący rosyjską ropę. W tym przypadku również nikt nie odniósł obrażeń.

Ataki Huti na statki handlowe w Zatoce Adeńskiej są źródłem poważnego zagrożenia dla bezpieczeństwa żeglugi w tym regionie. Huti ostrzelali tankowiec nie pierwszy i nie ostatni raz nie ten statek co trzeba.

Słuchaj nas online!

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef
Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu
i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia
jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona
przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

 

Brak postów do wyświetlenia