Huti ostrzelali tankowiec przewożący rosyjską ropę

Rebelianci Huti ostrzelali tankowiec Khalissa przewożący rosyjską ropę. W piątek w pobliżu wybrzeży Jemenu doszło do ataku z pokładu łodzi motorowej. Pocisk spadł 400-500 metrów od statku.

190

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

tankowiec z rosyjską ropą - Dziwna Gra USA - Sprzeciw Białego Domu wobec Sankcji na Rosyjskie Tankowce, pomagamy Ukrainie nie szkodząc Rosji?
Dziwna Gra USA - Sprzeciw Białego Domu wobec Sankcji na Rosyjskie Tankowce, pomagamy Ukrainie nie szkodząc Rosji?

W piątek po południu w pobliżu wybrzeży Jemenu doszło do kolejnego ataku na statek handlowy. Tym razem rebelianci Huti ostrzelali tankowiec przewożący rosyjską ropę.

Tak wygląda chaos na morzu

Do ataku doszło w Zatoce Adeńskiej, około 90 mil morskich na południowy wschód od Adenu. Rebelianci Huti odpalili pocisk w kierunku niezidentyfikowanego jeszcze wówczas statku handlowego. Pocisk spadł w odległości około 400-500 metrów od jednostki i w związku z incydentem nikt nie odniósł obrażeń.

Jak poinformowała Brytyjska Agencja ds. Operacji Handlu Morskiego (UKMTO), atak został przeprowadzony z pokładu łodzi motorowej. Początkowo nie było wiadomo, jaki statek został ostrzelany. Dopiero godzinę później brytyjska firma Ambrey, zajmująca się bezpieczeństwem morskim, podała, że ostrzelanym statkiem był płynący pod banderą Panamy tankowiec Khalissa.

Rosjanie wpadli we własne sidła

Tankowiec Khalissa przewozi rosyjską ropę z portu Ust-Ługa w Rosji do portu Fujairah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Jak poinformowała firma Ambrey, rebelianci Huti namierzyli tankowiec Khalissa omyłkowo na podstawie nieaktualnych informacji, łączących go z Wielką Brytanią.

Według Ambrey, był to już to drugi przypadek omyłkowego ostrzelania przez Huti tankowca przewożącego rosyjską ropę.

Wcześniej, w grudniu 2022 roku, rebelianci Huti ostrzelali tankowiec NS Champion, również płynący pod banderą Panamy i przewożący rosyjską ropę. W tym przypadku również nikt nie odniósł obrażeń.

Ataki Huti na statki handlowe w Zatoce Adeńskiej są źródłem poważnego zagrożenia dla bezpieczeństwa żeglugi w tym regionie. Huti ostrzelali tankowiec nie pierwszy i nie ostatni raz nie ten statek co trzeba.

Słuchaj nas online!

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef
Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu
i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia
jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona
przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia