Pogoda w Sobotę 20 stycznia 2024

Warstwa śniegu, która pojawi się dzisiaj może osiągnąć w niektórych miejscach 10 cm. Utrudni to poruszanie się po drogach i chodnikach.

246

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pogoda w Sobotę 20 stycznia - biała mapka pogodowa Polski natle szyby okiennej, na której osadzają się płatki śniegu

Dzisiejszy dzień będzie zimny i wietrzny w całej Polsce. W wielu regionach spadnie śnieg. Na południowym zachodzie i południu kraju będzie nieco cieplej i słonecznie. Pogoda w Sobotę 20 stycznia

Sobotnia aura

W sobotę zachmurzenie będzie duże z rozpogodzeniami na południowym zachodzie i południu, gdzie opady nie wystąpią. Na wschodzie i północy kraju spodziewane są opady śniegu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami wyniesie 5÷8 cm. Temperatura maksymalna osiągnie od -2°C na południowym wschodzie, około 1°C w centrum do 3°C nad morzem. W rejonach podgórskich Karpat będzie chłodniej, około -4°C.

W całym kraju wiatr będzie porywisty, na przeważającym obszarze w porywach około 60 km/h, w centrum, na wschodzie i w górach do 70 km/h, nad morzem i w Sudetach początkowo 80 km/h do 90 km/h. Wiatr będzie wiać z kierunków zachodnich, a nad morzem z północnego zachodu.

Pogoda w Sobotę 20 stycznia – Katowice

W Katowicach sobotnie niebo będzie pochmurne, ale z przejaśnieniami. Maksymalna temperatura wyniesie 0°C, a minimalna -6°C. Południowo-zachodni wiatr powieje z prędkością 15÷21 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie wynosić 1010 hPa.

Pogoda – Kraków

W sobotę zachmurzenie w Krakowie okaże się małe i umiarkowane. Temperatura osiągnie maksymalnie 1°C. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany, powieje z prędkością 10÷15 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie wynosić 1013 hPa.

Pogoda w Sobotę 20 stycznia – Poznań

Zachmurzenie w sobotę w Poznaniu będzie duże z opadami śniegu. Okresami spadnie do trzech centymetrów śniegu. Temperatura wzrośnie do 1°C. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach jego prędkość dojdzie do 60÷80 km/h. Ciśnienie będzie się wahało i w południe wyniesie 1012 hPa.

Pogoda – Warszawa

Sobota przyniesie Stolicy duże zachmurzenie z okresowymi opadami śniegu, do 5cm. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 0°C. Umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach osiągnie do 60 km/h. Ciśnienie waha się, wyniesie w środku dnia 1005 hPa.

Pogoda w Sobotę 20 stycznia – Wrocław

We Wrocławiu w sobotę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Termometry wskażą do 1°C. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach osiągający 60 km/h. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1011 hPa.

Pogoda – Trójmiasto

W sobotę w Gdańsku, Sopocie i Gdyni niebo będzie mocno zachmurzone z okresowymi opadami śniegu 5÷10 centymetrów. Termometry pokażą 2°C. Zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr w porywach rozpędzi się do 60÷80 km/h. Ciśnienie waha się, w południe jego wartość wyniesie 1016 hPa.

Biomet

Sobotnie warunki biometeorologiczne, będą na większości obszaru kraju niekorzystne. Największa wilgotność będzie na terenach północnych, tam osiągnie ponad 90%.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia