Polska podejmuje środki ostrożności po groźnych działaniach Rosji

Polska w odpowiedzi na narastające napięcia na wschodnich granicach podjęła decyzję o wdrożeniu środków ostrożności w celu ochrony swojej przestrzeni powietrznej. Jest to konieczność w obliczu rosnącej aktywności rosyjskiego lotnictwa dalekiego zasięgu.

189

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Polska wdrożyła środki ostrożności, aby chronić swoje granice.
Polska wdrożyła środki ostrożności, aby chronić swoje granice i poderwała samoloty.

W dniu 23 stycznia 2024 roku. Polska podjęła kroki mające na celu zabezpieczenie swojej przestrzeni powietrznej w odpowiedzi na groźne działania rosyjskich samolotów niedaleko granicy. Oficjalny komunikat wydany przez polskie dowództwo sił zbrojnych informuje, że zarówno polskie, jak i sojusznicze samoloty zostały poderwane w obliczu rosnącej aktywności rosyjskiego lotnictwa. Działania te są związane z intensywną aktywnością lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, która ma związek z zamiarem przeprowadzenia uderzeń na terytorium Ukrainy. Sytuacja ta skłoniła Polskę do podjęcia wszelkich niezbędnych procedur. Mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa przestrzeni powietrznej kraju, a obecna sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

Polska wdraża środki ostrzegawcze. NATO ogłasza potężne manewry.

Dodatkowo, w wielu rejonach Ukrainy ogłoszono alarm przeciwlotniczy w związku z ostrzałem ze strony Rosji. Polska wdrożyła środki ostrożności, a służby zapewniły, że obserwowane działania mogą skutkować podwyższonym poziomem hałasu, zwłaszcza w południowo-wschodnim obszarze kraju. W kontekście narastających napięć na wschodnich granicach, Sojusz NATO ogłosił rozpoczęcie manewrów o nazwie Steadfast Defender 2024. Ćwiczenia te, mające trwać do maja, przewidują udział wszystkich członków NATO oraz Szwecji. Łącznie około 90 tysięcy żołnierzy. W Niemczech, Polsce i krajach bałtyckich pojawi się ponad 50 okrętów. Od lotniskowców po niszczyciele, oraz ponad 80 myśliwców, helikopterów i dronów, w tym co najmniej 1100 wozów bojowych, w tym 133 czołgi i 533 bojowe wozy piechoty.

NATO przygotowuje się na ewentualny konflikt z Rosją:

Głównodowodzący połączonych sił zbrojnych NATO w Europie, generał Christopher Cavoli. Podkreśla, że manewry Steadfast Defender 2024 mają zademonstrować zdolność NATO do szybkiego przemieszczenia sił w celu wzmocnienia obronności Europy. Ćwiczenia odbędą się w trakcie symulowanego scenariusza konfliktu z niemal równym przeciwnikiem. Niedawno niemiecki dziennik „Bild” ujawnił tajny dokument Bundeswehry, który opisuje ewentualny przebieg konfliktu zbrojnego Rosji z NATO. Materiały te przewidują rozmieszczenie rosyjskich jednostek wojskowych na Białorusi wraz z początkiem 2025 roku. Polska i inne kraje bałtyckie mają zwołać posiedzenie Rady NATO, ogłaszając zagrożenie atakiem ze strony Moskwy. W odpowiedzi na te wydarzenia, Sojusz NATO planuje przeniesienie blisko 300 tysięcy personelu wojskowego na wschodnią flankę, w tym 30 tysięcy żołnierzy niemieckiej armii, w maju 2025 roku.

Warto podkreślić, że rozważanie różnych scenariuszy, nawet skrajnie nieprawdopodobnych, jest częścią zwykłych działań wojskowych, co potwierdziło kierownictwo Bundeswehry. Sytuacja na wschodnich granicach Europy wymaga obecnie szczególnej uwagi i monitorowania. A działania podejmowane przez Polskę i NATO mają na celu wzmocnienie bezpieczeństwa regionu.

Jeśli interesuje Cię aktualna sytuacja polityczna, gospodarcza, społeczna w Polsce i na świecie. Zachęcamy do czytania newsów na portalu Bezpieczna Podróż!

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia