Urlop macierzyński dla mam wcześniaków

Urlop macierzyński dla mam wcześniaków

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Urlop macierzyński dla mam wcześniaków
Urlop macierzyński dla mam wcześniaków

Czy w końcu się zmieni?

Rzeczniczka Praw Dziecka popiera pomysł wydłużenia urlopu

Rodzice wcześniaków chcą, by urlop macierzyński zaczął się od wypisu dziecka ze szpitala, a nie od dnia porodu. Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak uważa, że to słuszny postulat i zapowiada, że będzie go wspierać.

Każdego roku w Polsce rodzi się 24 tysiące wcześniaków

Wcześniaki to dzieci, które przychodzą na świat przed 37. tygodniem ciąży. Ich mamy mają prawo do 20 tygodni urlopu macierzyńskiego, ale często spędzają je w szpitalu, opiekując się swoimi maluchami. Tymczasem wcześniaki potrzebują więcej czasu i uwagi, gdy wracają do domu.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pracuje nad nowymi przepisami

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiada, że zajmie się problemem urlopu macierzyńskiego dla mam wcześniaków. Powołało specjalny zespół roboczy, który ma przygotować propozycje zmian. Minister Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zapewnia, że to jeden z priorytetów ministerstwa.

Urlop macierzyński dla mam wcześniaków to temat, który budzi wiele emocji i dyskusji. Rodzice wcześniaków liczą na to, że w końcu zostaną wysłuchani i docenieni. Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak obiecuje, że będzie ich reprezentować i naciskać na zmiany. Czy uda się wprowadzić nowe rozwiązania, które zwiększą poczucie bezpieczeństwa i spokoju dla rodziców i dzieci? O tym dowiemy się w najbliższych miesiącach. 

Zobacz także: Zmiany w przychodniach i szpitalach już od 1 Lutego 2024 r.

Ciekawe wideo: Konfederacja: Urlop macierzyński dla matek wcześniaków

Słuchaj nas online!

Brak postów do wyświetlenia