Urlop macierzyński dla mam wcześniaków

Urlop macierzyński dla mam wcześniaków

158

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Urlop macierzyński dla mam wcześniaków
Urlop macierzyński dla mam wcześniaków

Czy w końcu się zmieni?

Rzeczniczka Praw Dziecka popiera pomysł wydłużenia urlopu

Rodzice wcześniaków chcą, by urlop macierzyński zaczął się od wypisu dziecka ze szpitala, a nie od dnia porodu. Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak uważa, że to słuszny postulat i zapowiada, że będzie go wspierać.

Każdego roku w Polsce rodzi się 24 tysiące wcześniaków

Wcześniaki to dzieci, które przychodzą na świat przed 37. tygodniem ciąży. Ich mamy mają prawo do 20 tygodni urlopu macierzyńskiego, ale często spędzają je w szpitalu, opiekując się swoimi maluchami. Tymczasem wcześniaki potrzebują więcej czasu i uwagi, gdy wracają do domu.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pracuje nad nowymi przepisami

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiada, że zajmie się problemem urlopu macierzyńskiego dla mam wcześniaków. Powołało specjalny zespół roboczy, który ma przygotować propozycje zmian. Minister Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zapewnia, że to jeden z priorytetów ministerstwa.

Urlop macierzyński dla mam wcześniaków to temat, który budzi wiele emocji i dyskusji. Rodzice wcześniaków liczą na to, że w końcu zostaną wysłuchani i docenieni. Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak obiecuje, że będzie ich reprezentować i naciskać na zmiany. Czy uda się wprowadzić nowe rozwiązania, które zwiększą poczucie bezpieczeństwa i spokoju dla rodziców i dzieci? O tym dowiemy się w najbliższych miesiącach. 

Zobacz także: Zmiany w przychodniach i szpitalach już od 1 Lutego 2024 r.

Ciekawe wideo: Konfederacja: Urlop macierzyński dla matek wcześniaków

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia