Pogoda w Czwartek 8 lutego 2024

Zima przypomniała sobie o nas. Na termometrach niższe temperatury, a gdzieniegdzie spadnie śnieg.

201

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pogoda w Czwartek 8 lutego - biała mapka pogodowa Polski na tle ponurego krajobrazu górskiego, z padającym śniegiem z deszczem.

Ponieważ zima nie odpuszcza, w całym kraju przewidywane są opady śniegu, śniegu z deszczem oraz deszczu. Czwartkowe warunki biometeorologiczne będą niekorzystne dla wielu osób. Pogoda w Czwartek 8 lutego

Czwartkowa aura w kraju

Prognozowane na dzisiaj opady śniegu, śniegu z deszczem oraz deszczu, w niektórych regionach mogą spowodować gołoledź, w górach możliwe zawieje i zamiecie śnieżne. Temperatura nie przekroczy 5°C, a wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie.

Na południu Polski niebo będzie pokryte grubą warstwą chmur, z których będzie padać śnieg i śnieg z deszczem, przechodzący w sam deszcz. W południowych województwach suma opadów może sięgnąć nawet 10 mm. Na drogach, bo może być ślisko i niebezpiecznie. Lokalnie może wystąpić marznący deszcz, powodujący gołoledź, zwłaszcza w rejonach podgórskich Karpat. Wysoko w górach opady śniegu będą intensywne i spowodują przyrost pokrywy śnieżnej o 5÷8 cm. W szczytowych partiach gór wiatr będzie wiał w porywach do około 80 km/h.

Północne regiony Polski, będą cieszyć się nieco lepszą pogodą. Zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże, ale możliwe będą przejaśnienia. Miejscami na Pomorzu przelotnie popada śnieg, jedynie 1÷3 cm. Temperatura maksymalna na północy kraju wyniesie 1°C, będzie wiał zmienny, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać.

Pogoda – Katowice

W Katowicach nie uświadczymy słońca. Niebo będzie całe w chmurach, z których będzie padać deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 4°C, a minimalnie -2°C. Południowy wiatr będzie wiał z prędkością 13 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w środku dnia osiągnie 1015 hPa.

Pogoda w Czwartek 8 lutego – Kraków

W Krakowie czwartkowe niebo będzie pochmurne, będzie padać deszcz ze śniegiem. Termometry wskażą maksymalnie 3°C. Powieje słaby wiatr ze wschodu. Na barometrach zobaczymy w południe 971 hPa.

Pogoda – Poznań

W czwartek, niebo nad Poznaniem nie będzie silnie zachmurzone, a pod koniec dnia popada deszcz ze śniegiem. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 4°C. Powieje słaby południowy wiatr. Ciśnienie w środku dnia wyniesie 990 hPa.

Pogoda w Czwartek 8 lutego – Warszawa

W Stolicy pomimo mocno zachmurzonego nieba, możliwe będą przejaśnienia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 3°C. Południowy wiatr, będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie wyniesie w południe 993 hPa.

Pogoda – Wrocław

Wrocławskie nie niebo będzie dzisiaj pochmurne, a z chmur będzie padać deszcz, możliwe są okresowe opady deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 4°C. Wiatr z południa, okaże się słaby i umiarkowany. Barometry wskażą w południe 987 hPa.

Pogoda w Czwartek 8 lutego – Trójmiasto

Niebo nad Gdańskiem, Gdynią i Sopotem, będzie umiarkowanie zachmurzone, a miejscami popada śnieg. Będzie chłodno, temperatura maksymalna wyniesie tylko 1°C, a minimalna -3°C. Powieje umiarkowany i silny wiatr z północy. Ciśnienie w południe wyniesie 1001 hPa.

Biomet

Dzisiejsze warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. Przyczynią się do tego zimno oraz wilgotność powietrza, która osiągnie dzisiaj 60÷90%.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia