GOPRowcy pomogli turystom na Babiej Górze

Jak informują ratownicy, turyści byli dobrze przygotowani do górskich wędrówek, a także mieli zainstalowaną aplikację "Ratunek"

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

GOPRowcy pomogli turystom na Babiej Górze
GOPRowcy pomogli turystom na Babiej Górze

W dniu 9 lutego 2024 roku ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR udzielili pomocy trzem turystom, którzy w skrajnie trudnych warunkach zabłądzili na Babiej Górze. Dwóch z nich zeszło o własnych siłach do Zawoi Markowej, natomiast trzeci, z powodu kontuzji, został zwieziony przez ratowników.

Jak informują ratownicy, turyści byli dobrze przygotowani do górskich wędrówek, a także mieli zainstalowaną aplikację „Ratunek”. Dzięki temu, służby ratunkowe mogły szybko ustalić ich lokalizację.

Należy jednak pamiętać, że warunki na szlakach w rejonie Babiej Góry są obecnie bardzo trudne. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego, co oznacza, że ​​występuje umiarkowane zagrożenie zejściem lawiny.

Apelujemy do wszystkich turystów o ostrożność i rozwagę podczas wycieczek górskich:

  • Przed wyruszeniem w trasę sprawdź prognozę pogody i warunki na szlakach.
  • Wybierz trasę odpowiednią do swoich umiejętności i kondycji.
  • Zabierz ze sobą odpowiednią odzież i ekwipunek.
  • Poinformuj kogoś o planowanym szlaku i godzinie powrotu.
  • Naładuj telefon i zainstaluj aplikację „Ratunek”.
  • W razie potrzeby nie wahaj się wezwać pomocy.

Pamiętajmy, że góry są piękne, ale potrafią być też niebezpieczne. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i nie narażajmy się na niepotrzebne ryzyko.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia