Postęp w śledztwie ws. napaści na hiszpańską turystkę

Hiszpańska turystka, Fernanda, padła ofiarą brutalnego gwałtu podczas podróży po Indiach. Według najnowszych doniesień, indyjska policja aresztowała wszystkich podejrzanych o napaść.

168

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Policja aresztowała wszystkich podejrzanych o napaść i zbiorowy gwałt na hiszpańskiej turystce w Indiach. Na zdjęciu Fernanda i jej partner.
Policja aresztowała wszystkich podejrzanych o napaść i zbiorowy gwałt na hiszpańskiej turystce w Indiach. Na zdjęciu Fernanda i jej partner.

Policja aresztowała wszystkich podejrzanych o napaść i zbiorowy gwałt na hiszpańskiej turystce w Indiach. Informację tę potwierdziła później sama ofiara, w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych. Do napaści na parę doszło w nocy z 1 na 2 marca 2024r. podczas kampingu w Madhya Pradesh w Indiach. Grupa ośmiu mężczyzn otoczyła ich namiot, wywlekła parę na zewnątrz i brutalnie zaatakowała. Vicente został pobity kaskiem motocyklowym i kamieniem, a Fernanda zgwałcona na oczach partnera. Napastnicy grozili im śmiercią.

Intensywna akcja poszukiwawcza – sprawcy ujęci!

Po brutalnym ataku na hiszpańską turystkę i jej partnera, w nocy z 1 na 2 marca 2024 roku, indyjska policja natychmiast rozpoczęła intensywną akcję poszukiwawczą. Już 2 marca funkcjonariuszom udało się aresztować trzech podejrzanych. W ciągu kolejnych dni śledczy zidentyfikowali i zatrzymywali kolejnych sprawców. 5 marca policja wydała oficjalne oświadczenie, informując o ujęciu wszystkich ośmiu osób odpowiedzialnych za napaść.

Początkowo pojawiła się rozbieżność co do liczby sprawców. Pokrzywdzona kobieta doniosła, że było ich ośmiu, podczas gdy media wspominały o siedmiu. Jednakże ostateczne dane potwierdziły, że osiem osób jest podejrzanych o udział w tym brutalnym napadzie. Wszyscy są aktualnie w rękach indyjskiej policji.

„Złapali wszystkich! Sprawiedliwość dla wszystkich kobiet”

W mediach społecznościowych Fernanda opublikowała oświadczenie, w którym informuje o aresztowaniu wszystkich ośmiu sprawców. Wyraziła również ogromną wdzięczność wobec policji, za szybką i skuteczną akcję. Zaapelowała również o sprawiedliwy proces dla sprawców.

„Złapali wszystkich przestępców, było ich w sumie 8. Wszystko potoczyło się bardzo szybko, policja wykazała się niezwykłą skutecznością. Muszę tylko podziękować wszystkim, którzy nam pomogli i wspierali. Proszę o sprawiedliwość dla wszystkich kobiet, które również przez to przechodzą, a nie tylko dla mnie, wszystkie zasługują na to samo” – napisała na profilu Vueltaalmundoenmoto, który prowadzi ze swoim partnerem.

Ważny krok w walce z przemocą seksualną

Aresztowanie wszystkich sprawców to ważny krok w walce z przemocą seksualną wobec kobiet w Indiach. Według policyjnych statystyk w 2022 roku w Indiach zarejestrowano 31 516 przypadków gwałtów, co oznacza średnio 86 gwałtów dziennie. Należy jednak pamiętać, że te dane prawdopodobnie nie oddają rzeczywistej skali problemu. Eksperci szacują, że w rzeczywistości liczba gwałtów może być nawet 10 razy wyższa.

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia