Amerykańska pomoc militarna dla Ukrainy o wartości 300 milionów dolarów potwierdzona

Nie można tego nazwać inaczej niż "chwilówką". To maleńka kropla w morzu potrzeb ukraińskiej armii.

116

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

pomoc militarna dla Ukrainy - większość grafiki zajmuje powiewający gwiaździsty sztandar USA, po jego prawej stronie widoczny budynek Capitolu z charakterystyczną, centralną, półokrągłą kopułą

Biały Dom wyśle do Ukrainy nowy pakiet broni o wartości 300 milionów dolarów. W jego skład wejdą między innymi amunicja, rakiety oraz przeciwlotnicze pociski rakietowych. Takie niespodziewane ogłoszenie pojawiło się, gdy w Kongresie w wyniku debaty partyjnej, zablokowano projekt ustawy o dalszej pomocy dla Ukrainy. Będzie to pierwsza od prawie trzech miesięcy dostawa z USA. Ma ona na celu zapobiec utracie przez Ukrainę kolejnych terenów na rzecz Rosji. Pomoc militarna dla Ukrainy

Wsparcie Ukrainy mimo oporu Izby Reprezentantów

Doradca ds. Bezpieczeństwa Narodowego Jake Sullivan stwierdził, że ta pomoc “jest daleko niewystarczająca, aby sprostać potrzebom Ukrainy na polu bitwy”. “Ta amunicja pozwoli na pewien czas utrzymać działanie ukraińskich dział, ale tylko przez krótki okres” – powiedział we Wtorek Sullivan. Dodając jednocześnie, że “nie zapobiegnie to wyczerpaniu się amunicji na Ukrainie”. Biały Dom od miesięcy apeluje do Kongresu o uchwalenie budżetu, który przewiduje pomoc dla Ukrainy, a także Izraela i Tajwanu. Projekt ustawy o pomocy w wysokości 60 miliardów dolarów został już przyjęty przez Senat. Jednak jeszcze nie został poddany pod głosowanie w Izbie Reprezentantów. Przewodniczący Izby Reprezentantów Mike Johnson do tej pory odmówił rozważenia projektu ustawy Senatu. Johnson, sojusznik Donalda Trumpa, powiedział, że Izba zagłosuje nad własnym projektem ustawy o pomocy, ale dopiero po uchwaleniu przez Kongres budżetu, który zreformuje system imigracyjny USA.

We wtorek grupa dwupartyjnych prawodawców w Izbie, rozpoczęła próbę zmuszenia Izby do głosowania nad projektem ustawy Senatu – wykorzystując rzadką procedurę, która nie była stosowana z powodzeniem od 2015 roku. Pakiet broni i sprzętu na potrzeby ogłoszonego wczoraj „awaryjnego” wsparcia, pochodzi z oszczędności dokonanych we wcześniejszych kontraktach na broń dla Ukrainy.

Premier Donald Tusk o pomocy militarnej dla Ukrainy

Ogłoszenie pomocy nastąpiło, gdy prezydent Joe Biden gościł w Białym Domu prezydenta i premiera Polski, co było wyrazem wsparcia dla Ukrainy. Po spotkaniu premier Polski Donald Tusk powiedział dziennikarzom, że ma nadzieję, że pan Johnson “już zdaje sobie sprawę, że od jego indywidualnej decyzji zależy los milionów ludzi”. “To nie jest jakaś polityczna potyczka, która ma znaczenie tylko tutaj, w Ameryce” – powiedział. “Brak tej pozytywnej decyzji pana Johnsona naprawdę będzie kosztował tysiące ukraińskich istnień dzieci i kobiet. Musi być świadomy swojej osobistej odpowiedzialności”. Również we wtorek Dania ogłosiła, że wyśle na Ukrainę amunicję i artylerię o wartości około 336 milionów dolarów.

Jak powiedział w ubiegłym miesiącu prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski – „Ukraina straciła w ostatnich miesiącach tereny z powodu “sztucznego niedoboru” broni.

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia