Polska Armia zakupi 1700 rakiet bojowych w USA, najlepsze rakiety w polskim arsenale

W kontekście globalnych wyzwań, współpraca Polski i USA staje się beaconem nadziei, pokazującym, że przez jedność i determinację można osiągnąć znacznie więcej niż przez samotne działanie. To kamień milowy w długiej historii współpracy, który rysuje obiecującą przyszłość dla obu narodów.

187

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

rakiety CAMM, dla fregat Miecznik, rakiety w polskim arsenale
najnowocześniejsze rakiety w polskim arsenale

W świetle rosnącej współpracy międzynarodowej, USA i Polska raz jeszcze potwierdzają swoje zaangażowanie w budowanie bezpieczniejszej przyszłości. Departament Stanu USA, wyrażając zgodę na sprzedaż Polsce imponującego arsenału rakiet, otwiera nowy rozdział w stosunkach dwustronnych.

Najnowocześniejsze rakiety w polskim arsenale

Ta historyczna decyzja obejmuje ponad 800 rakiet powietrze-ziemia JASSM. Dodatkowo 745 rakiet powietrze-powietrze AIM-120C, oraz ponad 200 rakiet AIM-9X Sidewinder Block II. To nie tylko wzmocni polskie siły zbrojne, ale i przyczyni się do stabilności regionalnej.

Synergia między polskimi myśliwcami F-16 i F-35 a nowo nabytymi pociskami zapewni siłom powietrznym Polski niezrównaną przewagę i zdolności obronne. Ten zakup, będący kontynuacją wcześniejszych inicjatyw, świadczy o głębokiej współpracy wojskowej między Polską a USA. Jednocześnie umacnia pozycję Polski jako kluczowego sojusznika w ramach NATO.

Dodatkowe pociski, jak podkreślono w oświadczeniach, zwiększą obronność Polski, zapewniając jednocześnie lepszą współpracę z innymi państwami członkowskimi NATO. To potwierdzenie zobowiązań międzynarodowych i gotowości do wzajemnego wsparcia w obliczu wyzwań. Wizyta polskich liderów w Białym Domu, przypadająca na ten szczególny moment, stanowi wyraz uznania dla Polski na arenie międzynarodowej.

Otrzymamy pożyczkę w USA na zakup rakiet

Zapowiedź doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Jake’a Sullivana o udzieleniu Polsce pożyczki na zakup amerykańskiego uzbrojenia, w tym 96 śmigłowców uderzeniowych Apache, jest dowodem na dynamicznie rozwijającą się współpracę obronną. Ta inwestycja w przyszłość bezpieczeństwa Polski jest zarówno dowodem zaufania, jak i sygnałem dla sojuszników o trwałości transatlantyckiego partnerstwa.

Decyzja ta, będąca odzwierciedleniem silnych więzi i wspólnych wartości, otwiera drzwi do nowych możliwości wzmacniania pokoju i stabilności w Europie. W kontekście globalnych wyzwań, współpraca Polski i USA staje się beaconem nadziei, pokazującym, że przez jedność i determinację można osiągnąć znacznie więcej niż przez samotne działanie. To kamień milowy w długiej historii współpracy, który rysuje obiecującą przyszłość dla obu narodów.

————————

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia