Putin wyrzuca dowódcę Marynarki Wojennej – rosyjska flota traci siłę

Weekendowy atak, który uszkodził dwa rosyjskie samoloty wczesnego ostrzegania, był dowodem na to, że nawet niebo nie jest już bezpieczne dla Rosji. Zdjęcia satelitarne, jak cienie przeszłości, ukazały zniszczenia i otworzyły nowy rozdział w tej wojnie, w którym Ukraina nie tylko przetrwała, ale zaczęła pisać historię na nowo.

132

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

adm Nikołaj Jewmienow rosyjska flota bez dowódcy
adm Nikołaj Jewmienow rosyjska flota bez dowódcy

Nad Morzem Czarnym rozegrała się tragedia narodowa, która zmusiła Kreml do podjęcia radykalnych decyzji. W sercu konfliktu, gdzie fala upokorzeń zalała rosyjską flotę, prezydent Putin odwołał z urzędu admirała Nikołaja Jewmienowa. Ta nieoczekiwana zmiana wywołała burzę w rosyjskim dowództwie, a echa tej decyzji szybko obiegły światowe media. Tam chyba na prawdę brak jest strategów jak za Stalina.

W Rosji brak strategów do kierowania rosyjską flotą

Wymienienie dowódcy na Aleksandra Moisiejewa, sprawdzonego w boju dowódcy Floty Północnej, było ruchem rozpaczliwym. Putin, obserwując, jak jego marynarka traci pozycje na Morzu Czarnym, poszukiwał rozwiązania, które odwróciłoby losy wojny. Niestety, nowiny o zmianie przywództwa, które wyciekły z rosyjskich źródeł, tylko potwierdziły wrażenie chaosu i desperacji.

Ukraina, wykorzystując swoją pomysłowość i wsparcie międzynarodowe, zadała ciosy, które skłoniły rosyjską flotę do odwrotu. Dzięki zaawansowanym dronom i technologii dostarczonej przez sojuszników, udało się jej nie tylko zatopić rosyjskie okręty. Ale też udało się przełamać blokadę swoich portów, co było jak świt nowej nadziei dla ukraińskiej gospodarki.

Pomysłowość Ukraińców zadała upokarzające ciosy flocie rosyjskiej na Morzu Czarnym

To, co nastąpiło, było niczym rewolucja na morzu. Rosyjska dominacja, która wydawała się niezachwiana, zaczęła pękać pod ciężarem ukraińskiej determinacji. Zmuszona do przegrupowania i ograniczenia swoich operacji, rosyjska marynarka wycofała się. Pozostawiła na polu bitwy nie tylko wraki swoich okrętów, ale i złamane ambicje.

rosyjska flota północna
rosyjska flota północna

Potwierdzenie tej porażki przyszło z Ukrainy, gdzie urzędnicy z satysfakcją obserwowali, jak ich strategia przynosi efekty. Weekendowy atak, który uszkodził dwa rosyjskie samoloty wczesnego ostrzegania, był dowodem na to, że nawet niebo nie jest już bezpieczne dla Rosji. Zdjęcia satelitarne, jak cienie przeszłości, ukazały zniszczenia i otworzyły nowy rozdział w tej wojnie, w którym Ukraina nie tylko przetrwała, ale zaczęła pisać historię na nowo.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia