Dzielni Hindusi uwalniają bułgarski statek z rąk piratów z niezwykle Demokratycznej Republiki Somalii

Ta historia jest przypomnieniem, że nawet w obliczu największych niebezpieczeństw, siła ludzkiego ducha i odwaga mogą pokonać ciemności, przynosząc światło nadziei tym, którzy znaleźli się w potrzebie.

428

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Hindusi uwalniają bułgarski statek z rąk piratów
Hindusi uwalniają bułgarski statek z rąk piratów

W sercu oceanu, gdzie siły natury ścierają się z ludzkimi dążeniami, odważni marynarze z Indii stanęli oko w oko z groźbą wyłaniającą się z głębin morskich. Masowiec Ruen, pływający pod flagą Malty, stał się niewolnikiem somalijskich piratów. Złoczyńców którzy w grudniu ubiegłego roku zawładnęli nim, tworząc z niego swoją fortecę na wodach pełnych niebezpieczeństw. Hindusi uwalniają bułgarski statek bez strat.

Indyjska Marynarka Wojennadziała bardziej zdecydowanie od sił antypirackich wysłanych przez UE

Załoga statku – mieszanka odwagi i determinacji pochodzących z Angoli, Bułgarii i Birmy – została uwięziona. Ich życie zawisło na włosku, kiedy piraci postanowili wykorzystać Ruen jako platformę do dalszych ataków. To był czas próby, który mógł zakończyć się tragedią.

Lecz nadzieja przybyła z niespodziewanej strony. Indyjska marynarka wojenna, na czele z niszczycielem rakietowym INS Kolkata, rzuciła się na ratunek. W operacji, która trwała 40 godzin, okręty, drony i spadochroniarze komandosi Marcos Prahars zmobilizowali swoje siły, aby stawić czoła agresorom. Okręt wojenny INS Kolkata, wspierany przez patrolowiec INS Subhadra i inne jednostki, z determinacją zmierzał ku miejscu, gdzie masowiec był przetrzymywany 1400 mil morskich od wybrzeży Indii.

Piraci, widząc zbliżające się zagrożenie, otworzyli ogień, nieświadomi, że ich los jest już przesądzony. W desperacji próbowali odeprzeć atak, strzelając do indyjskiego helikoptera wojskowego. Lecz ich wysiłki były daremne wobec zdecydowanego i precyzyjnego działania indyjskich sił.

Trochę humorystycznie ale na prawdę Hindusi działają skutecznie!!!! BRAVO!!!

Gdy dym bitwy opadł, Ruen został uwolniony, a 35 piratów zmuszono do kapitulacji. Mimo uszkodzenia maszyny sterowej i pozbawienia statku możliwości manewrowania, załoga została uratowana bez szwanku, a jej duch nie został złamany.

Tym samym, indyjska marynarka wojenna, działając zgodnie z prawem międzynarodowym i minimalną siłą niezbędną do pokonania zagrożenia, udowodniła, że morze jest miejscem, gdzie dobro zwycięża nad złem. W tym dramatycznym epizodzie, odwaga i poświęcenie stały się światłem prowadzącym przez mroki rozpaczy.

Rząd Somalii, w uznaniu dla odwagi i determinacji, przekazał, że operacja nie tylko uwolniła załogę, ale także przyczyniła się do bezpieczeństwa na morzach, stawiając czoła nowej fali prób porwań statków przez somalijskich piratów.

Ta historia jest przypomnieniem, że nawet w obliczu największych niebezpieczeństw, siła ludzkiego ducha i odwaga mogą pokonać ciemności, przynosząc światło nadziei tym, którzy znaleźli się w potrzebie.

Oczywiście opisaliśmy to bajkowo by zwrócić uwagę na profesjonalizm i determinację Indyjskich Marines. UE chce budować swoje siły zbrojne ale obawiam się że to będzie bajka i bajkowe siły zbrojne w obronie kota i mortadeli.

Niepełnosprawni też mają lekkie pióro – a co?

————————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia