Gembicka zadrwiła z Koalicji i Kołodziejczaka. „Jesteście koalicją oszustów”

Posłanka PiS Anna Gembicka w ostrych słowach skomentowała sprawę zniknięcia listy importerów zboża z Ukrainy ze strony MRiRW.

176

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Gembicka zadrwiła z Koalicji i Kołodziejczaka
Gembicka zadrwiła z Koalicji i Kołodziejczaka

W ostatnim czasie, polskie środowisko polityczne i gospodarcze zelektryzowała sprawa publikacji listy firm importujących zboże z Ukrainy. Decyzja o jej usunięciu ze strony internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przez ministra Janusza Siekierskiego wywołała burzę komentarzy i stanowczą krytykę ze strony opozycji.

Lista importerów zboża zniknęła ze strony MRiRW. Gembicka komentuje

Początkowo, lista ta była dostępna publicznie na stronie ministerstwa, co, jak zauważył minister Siekierski, przyniosło „wiele negatywnych skutków” dla firm, które się na niej znalazły.

Według argumentacji ministra rolnictwa, obecność na liście, postrzeganej jako wykaz importerów tzw. „zboża technicznego” z Ukrainy, spowodowała szereg problemów dla wskazanych przedsiębiorstw. W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, minister podjął decyzję o usunięciu listy z oficjalnej strony resortu, jednocześnie przepraszając wszystkie podmioty, które w jakikolwiek sposób ucierpiały na skutek tej publikacji.

Gembicka zadrwiła z Kolalicji. Pusta kartka to lista Kołodziejczaka

W kontekście tej decyzji, głos w sprawie zabrała posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Anna Gembicka, wypowiadając się krytycznie na forum Sejmu oraz w mediach społecznościowych. Gembicka oskarżyła rządzącą koalicję o niewypełnienie obietnic wyborczych, w tym ujawnienie wspomnianej listy, oraz o wprowadzenie legislacji niekorzystnej dla polskich rolników.

„Przez całą kampanię wyborczą Platforma i PSL mówiły o konieczności ujawnienia listy firm sprowadzających zboże z Ukrainy. A kiedy ja ją ujawniłam, to wy, Platforma i PSL postanowiliście ją ukryć. To jest lista firm, którą ujawnił minister Kołodziejczak, zwany Karolem Macedońskim, gdyby ktoś nie kojarzył” — mówiła posłanka PiS.

„Lista firm sprowadzających zboże z Ukrainy opublikowana przez wiceministra Kołodziejczaka.” – napisała na platformie X Anna Gembicka pozując z pustą kartką.

„Panie ministrze. Pana tłumaczenia są po prostu niewiarygodne. Pan mówił, że musiał ukryć listę, bo był zły odbiór społeczny. To nie jest argument prawniczy. Was powinny obchodzić postulaty rolników, a nie zranione uczucia prezesów firm importujących zboże z Ukrainy. W kampanii wyborczej obiecywaliście, że ujawnicie listę firm, a ją ukryliście. Obiecywaliście pakiet ustaw systemowych, a przyjęliście ustawę, żeby banki mogły łatwiej odbierać rolnikom gospodarstwa. Obiecywaliście kaucję, a po wyborach powiedzieliście, że ich się nie da wprowadzić.” – kontynuowała.

„Wy nie jesteście koalicją 15 października, wy jesteście koalicją oszustów!”

Komentując sytuację, posłanka nie szczędziła ostrych słów, wskazując na brak spójności między zapowiedziami a rzeczywistymi działaniami rządu, zarzucając mu wprowadzanie w błąd opinii publicznej. „Kłamaliście rano, kłamaliście w południe i kłamaliście w nocy. Wy nie jesteście koalicją 15 października, wy jesteście koalicją oszustów!” – stwierdziła Gembicka, podkreślając swoje niezadowolenie z obecnego kierunku polityki agrarnej kraju.

Decyzja ministra Siekierskiego o usunięciu listy wywołała szeroką dyskusję na temat transparentności działań rządowych oraz ich wpływu na sektor rolny i gospodarczy w Polsce. Sprawa ta rzuca światło na znaczenie otwartej komunikacji między rządem a przedsiębiorcami oraz konieczność uwzględnienia skutków prawnych i społecznych przy podejmowaniu decyzji mających wpływ na szeroką skalę działalności gospodarczej.

W kontekście tych wydarzeń, pozostaje otwartą kwestią, jakie dalsze kroki podejmie rząd w celu rozwiązania powstałego konfliktu oraz czy i w jaki sposób adresowane będą postulaty i obawy polskich rolników i przedsiębiorców dotyczące importu zboża z Ukrainy.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia