Kim jest nowy prezes Orlenu?

W środę, Orlen ogłosił swoje nowe przywództwo. Ireneusz Fąfara został wybrany na stanowisko prezesa, z Witoldem Literackim jako wiceprezesem ds. korporacyjnych oraz pierwszym zastępcą prezesa. Ich kadencja rozpocznie się już w czwartek, ale nowy zarząd stoi w obliczu wyzwania już na starcie.

122

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nowy prezes Orlenu skierował list do pracowników spółki

Rada nadzorcza Orlenu poinformowała 10 kwietnia, że konkurs na stanowisko nowego prezesa spółki wygrał Ireneusz Fąfara. Krótko po ogłoszeniu tej decyzji, menedżer skierował do pracowników spółki list. Ireneusz Fąfara, nowy prezes, wyróżnia się bogatym doświadczeniem w sektorze paliwowym oraz zdolnościami w zarządzaniu transformacją energetyczną. Jego dotychczasowa kariera, w tym kierowanie litewską spółką Orlen Lietuva, potwierdza jego umiejętności w restrukturyzacji i osiąganiu zysków. Jednak, już na początku swojej kadencji musi zmierzyć się z kłopotliwą sprawą związaną z przedpłatami dokonanymi przez Orlen Trading Switzerland.

Fąfara to absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie, z licencją maklera papierów wartościowych oraz praktyką na giełdach we Frankfurcie i Dusseldorfie. Jego bogate doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w sektorze energetycznym. Bankowości oraz funkcje w instytucjach finansowych, takich jak Bank Energetyki S.A. czy ZUS.

  • 11 kwietnia 2024 r. Ireneusz Fąfara został wybrany na nowego prezesa Orlenu przez Radę Nadzorczą.
  • Fąfara skierował list do pracowników, a jego treść została ujawniona przez redakcję Business Insidera.
  • W liście prezes wyznaczył cele dla firmy, w tym przywrócenie standardów ładu korporacyjnego.
  • Istotnym punktem dla inwestorów jest utrzymanie zaangażowania w transformację energetyczną.

Nowy prezes, stare problemy

Witold Literacki, nowy pierwszy zastępca prezesa. Również wnosi znaczącą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie finansów i w korporacji. Jego wcześniejsze role w firmach paliwowo-energetycznych wyposażyły go w umiejętności niezbędne do wspierania nowego zarządu w naprawie sytuacji. Jego poprzednie stanowiska, w tym funkcja dyrektora finansowego w PERN oraz dyrektora biura podatków w Orlenie. Potwierdzają jego umiejętności w zarządzaniu finansami w sektorze paliwowo-energetycznym. „Przed nami czas wspólnej pracy nad stworzeniem Orlenu, który będzie europejskim liderem w zmieniającej się rzeczywistości energetycznej i gospodarczej. Orlenu, który będzie napędzał transformację energetyczną, Orlenu, który będzie tworzyć wartość dla akcjonariuszy i znów stanie się perłą polskiego rynku kapitałowego” — pisze Ireneusz Fąfara w liście cytowanym przez serwis Business Insidera Polska.

Orlen ma znów stać się „perłą polskiego rynku kapitałowego” — zapewnia nowo wybrany prezes największej polskiej firmy Ireneusz Fąfara w liście skierowanym do pracowników. Nowy prezes podkreśla, że Orlen będzie świadomy swojej roli oraz wpływu w Polsce i innych krajach, w których działa, przywiązując jednocześnie wagę do relacji z lokalnymi społecznością.

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia