Matematyczne wyzwanie w milionerach. Uczestniczka poległa. A Ty znasz odpowiedź?

Równanie rodem z podstawówki zaskoczyło uczestniczkę teleturnieju i internautów

158

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Matematyczne wyzwanie w milionerach. Uczestniczka poległa. A Ty znasz odpowiedź? Na zdjęciu prowadzący, Hubert Urbański
Matematyczne wyzwanie w milionerach. Uczestniczka poległa. A Ty znasz odpowiedź? Na zdjęciu prowadzący, Hubert Urbański

W minionym odcinku popularnego teleturnieju „Milionerzy” na antenie TVN, jedno pytanie z matematyki zaskoczyło zarówno uczestniczkę Magdę Różalską jak i niektórych widzów przed ekranami.

Matematyczne wyzwanie w milionerach

Proste równanie, podobne do zagadek z podstawówki, okazało się pułapką dla wielu. Pytanie brzmiało: „Jakie dwa znaki matematyczne trzeba wstawić pomiędzy trzy siódemki, żeby wynik takiego działania wyniósł 6?”.

Do wyboru były następujące odpowiedzi:

  • A – dodawania i odejmowania
  • B – odejmowania i dodawania
  • C – odejmowania i dzielenia
  • D – mnożenia i dzielenia

Magda Różalska, próbując rozwiązać zagadkę za 2000 złotych, głowiła się nad nią dość długo i ostatecznie zwróciła się o pomoc do publiczności. Link do tego fragmentu programu znajdziesz TU

Odpowiedź ta wydawała się prosta dla wielu widzów, jednak nie dla wszystkich. Na stronie fanpage teleturnieju pojawiły się komentarze zdezorientowanych internautów, którzy mieli problem ze zrozumieniem równania.

Jedna z nich, zwracając uwagę na losowość pytań w programie, stwierdziła: „Nie rozumiem tego teleturnieju. Czasami wywalą na początku pytanie, że nic nie wiadomo, a tu materiał chyba z 3 klasy szkoły podstawowej”.

Rozwiązanie

Prawidłowym rozwiązaniem okazały się znaki odejmowania i dzielenia. W równaniu 7-7:7 = 6, kluczowa jest kolejność wykonywania działań. Zgodnie z zasadami matematyki, mnożenie i dzielenie są wykonywane przed dodawaniem i odejmowaniem. Dlatego też najpierw trzeba podzielić, a potem dopiero odjąć.

Aby uprościć zadanie, można dodać nawiasy, które narzucają kolejność rozwiązywania poszczególnych części zadania: 7-(7:7)=7-1=6.

To proste równanie, które wydaje się na tyle oczywiste, że aż zaskakuje swoją trudnością, szczególnie w kontekście teleturnieju, gdzie uczestnicy oczekują bardziej złożonych zagadek. Jednakże, jak pokazuje ten przypadek, czasami nawet najprostsze zadania mogą stanowić wyzwanie.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia