Projekt „Szkoła Międzypokoleniowa”, a starzejące się społeczeństwo

Ministerstwo Edukacji, we współpracy z Minister ds Polityki Senioralnej, ogłosiło ambitny projekt "Szkoła Międzypokoleniowa", który ma na celu otwarcie przestrzeni szkolnych na działania integrujące różne grupy wiekowe.

104

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Projekt
Projekt "Szkoła Międzypokoleniowa" to odpowiedź na problem starzejącego się społeczeństwa.

Projekt zostanie wdrożony już od jesieni tego roku, w odpowiedzi na potrzebę wzmacniania solidarności i współpracy międzypokoleniowej w społeczeństwie.

Projekt „Szkoła Międzypokoleniowa”

Minister Edukacji, Barbara Nowacka, oraz Minister ds. Polityki Senioralnej, Marzena Okła-Drewnowicz, podkreśliły wagę integracji między pokoleniami w procesie edukacji. Projekt „Szkoła Międzypokoleniowa” ma na celu wykorzystanie doświadczenia i wiedzy osób starszych oraz wspieranie rozwoju młodszych pokoleń poprzez wzajemną naukę i interakcję.

„Nie ma innego wyjścia” – stwierdziła Minister ds. Polityki Senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz. „Musimy tak budować przestrzeń, by wyzwanie starzejącego się społeczeństwa przekształcić w wartość. Jest to możliwe, jeśli zrozumiemy to jako społeczeństwo i podejmiemy działania na szczeblu edukacyjnym.”

Główne założenia projektu obejmują:

  • Udostępnienie budynków szkolnych na różnorodne zajęcia, w których wezmą udział seniorzy.
  • Integrację międzypokoleniową poprzez wspólne działania edukacyjne i kulturalne.
  • Wsparcie seniorów w zdobywaniu nowych kompetencji, w tym kompetencji cyfrowych, przy udziale dzieci i młodzieży.
  • Wsparcie młodzieży w zdobywaniu cennej wiedzy, np. historycznej, bazując na doświadczeniu osób starszych.
  • Zachętę do współpracy szkół z osobami starszymi oraz promowanie wartości solidarności międzypokoleniowej.

Projekt „Szkoła Międzypokoleniowa”: Edukacja i budowanie więzi

Minister Nowacka podczas konferencji prasowej podkreśliła, że inicjatywa ta ma na celu nie tylko korzystanie z doświadczenia osób starszych przez młodsze pokolenia, ale także umożliwienie seniorom nauki od dzieci, zwłaszcza w obszarze obsługi nowoczesnych technologii.

Minister Okła-Drewnowicz podkreśliła, że polityka senioralna państwa musi opierać się na solidarności międzypokoleniowej, a projekt „Szkoła Międzypokoleniowa” jest krokiem w kierunku budowania społeczeństwa, które aktywnie integruje różne grupy wiekowe.

W ramach projektu, szkoły będą otwierały swoje przestrzenie tak, aby umożliwić wspólne działanie dzieci, młodzieży i osób starszych. To inicjatywa mająca na celu nie tylko edukację, lecz także budowanie więzi i wspólnoty między różnymi pokoleniami.

Ministerstwo Edukacji oraz Ministerstwo Polityki Senioralnej zapewniają, że projekt „Szkoła Międzypokoleniowa” zostanie wdrożony z pełnym zaangażowaniem i wsparciem instytucjonalnym. Jest to kolejny krok w kierunku budowania społeczeństwa opartego na wartościach solidarności i współpracy między pokoleniami.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia