Poranny pościg na Mazowszu. Nie żyje jedna osoba

Poranny pościg na Mazowszu. Nie żyje jedna osoba

165

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Poranny pościg na Mazowszu. Nie żyje jedna osoba
Poranny pościg na Mazowszu. Nie żyje jedna osoba

Poranny pościg na Mazowszu. Nie żyje jedna osoba. Dzisiaj (29 kwietnia) w miejscowości Rudzienko na Mazowszu w powiecie mińskim doszło do tragedii. Patrol policji około 4 nad ranem ruszył w pościg za samochodem, który nie zatrzymał się do kontroli. Po przejechaniu 2 kilometrów uciekający pojazd zjechał na pobocze po czym uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia kierowca volkswagena spłonął ponosząc śmierć na miejscu, a całą sprawę badał prokurator oraz policja. Przybyli na miejsce wypadku strażacy po ugaszeniu pożaru z pojazdu wyciągnęli zwęglone ciało.

Poranny pościg na Mazowszu. Nie żyje jedna osoba – niezatrzymanie się do kontroli

Na portalu X (dawny tweter) Komenda Stołeczna Policji przekazała, że dziś nad ranem w miejscowości Rudzienko (Mazowsze) do kontroli nie zatrzymał się samochód marki Volkswagen. W wyniku ucieczki przed mundurowymi kierowca po przejechaniu około 2 kilometrów zjechał na pobocze i walnął w drzewo. Niestety kierujący Volkswagenem zmarł. Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim o sytuacji poinformowano o godzinie 4-25 nad ranem. Po ugaszeniu pożaru przez strażaków okazało się, że w środku było doszczętnie spalone ciało kierującego tym samochodem poinformowała w rozmowie z WP mł. kpt. inż. Katarzyna Urbanowska z mazowieckiej straży pożarnej. Na miejscu tragedii pracowały 4 zastępy straży pożarnej.

Poranny pościg na Mazowszu. Nie żyje jedna osoba – Rudzienko

Rudzienko położone jest we wschodniej części powiatu mińskiego około 10 kilometrów na wschód od Mińska Mazowieckiego, siedziby powiatu. Położone jest na terenie gminy Dobre, a jego kod pocztowy to 05-307. Według na danych Głównego Urzędu Statystycznego na dzień 31 grudnia 2021 r. Rudzienko liczyło 247 mieszkańców. Rudzienko ma długą historię sięgającą średniowiecza. Pierwsza wzmianka o wsi pojawia się w dokumencie z 1408 r. Była to wieś prywatna przez wieki należąca do rodu Jaźwińskich. Jaźwińscy byli zamożną i wpływową rodziną, która w Rudzienku wybudowała wiele wspaniałych budowli, w tym dwór i kościół. Główną atrakcją Rudzienka jest przedwojenny dwór Jaźwińskich. Dwór jest nadal w rękach prywatnych, ale widać go z drogi. Inne ciekawe miejsca w Rudzienku to kościół, remiza strażacka i szkoła podstawowa. Rudzienko to ciche i spokojne miejsce do życia, otoczone piękną przyrodą.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o rozmowie na antenie TVN24 z Leszkiem Millerem. Były premier krytykuje Andrzeja Dudę

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia