Ciężkie warunki pracy – Związek Pracodawców Business & Science Poland

Związek Pracodawców Business & Science Poland i zarobki panów od Adama Bielana. Jak widać bardzo opłacalna współpraca

389

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Związek Pracodawców Business & Science Poland i zarobki panów od Adama Bielana. Jak widać bardzo opłacalna współpraca
Związek Pracodawców Business & Science Poland i zarobki panów od Adama Bielana. Jak widać bardzo opłacalna współpraca

Wygląda na to, że w Związku Pracodawców Business & Science Poland (BSP), finansowanym głównie przez spółki Skarbu Państwa, dochodziło do kuriozalnych sytuacji. Sytuacji w których osoby związane z poprzednim rządem oraz Partią Republikańską Adama Bielana odgrywały znaczące role.

Mimo zmiany władzy władze w Związku zostały – Związek Pracodawców Business & Science Poland to enklawa

Według ujawnionych informacji, zarząd Związku BSP, mimo zmiany władzy nie zmienił się. Był w przeszłości miejscem znaczących zarobków dla ludzi powiązanych z tą partią. BSP to instytucja lobbingowa która działa w Brukseli, ma na celu wpływanie na tworzenie przepisów unijnych. Była utrzymywana ze składek państwowych spółek, co generowało znaczące koszty, w tym bardzo wysokie wynagrodzenia dla zarządu.

Obecnie, w kontekście zarzutów o niewystarczające efekty działania BSP i potencjalne konflikty interesów, niektóre spółki państwowe wycofały swoje wsparcie finansowe i członkostwo w Związku. Przykładowo, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Poczta Polska, Giełda Papierów Wartościowych, a także inne spółki zapowiedziały zakończenie współpracy z BSP. To sugeruje narastającą krytykę i przegląd zaangażowania państwowych podmiotów w takie formy lobbingu. Formy które mogą być postrzegane jako niewystarczająco transparentne lub efektywne.

Związek Pracodawców Business & Science Poland stoi w obliczu potrzeby reorganizacji i przeglądu swojej działalności. To oznacza zmiany w sposobie funkcjonowania i podejściu do zarządzania finansami. Jak wynika z informacji, część publicznych instytucji już podjęła kroki które ograniczą lub zakończą wspieranie i finansowanie BSP. To może mieć długoterminowe skutki dla funkcjonowania tej organizacji.

Za ciężką pracę marny kawałek grosza – Związek Pracodawców Business & Science Poland to poświęcenie zarządu

Zarząd Związku Pracodawców Business & Science Poland (BSP) otrzymał znaczne wynagrodzenia w ostatnich latach. W szczególności, w 2022 roku, trzyosobowy zarząd zarobił łącznie 2 miliony 74 tysiące złotych. Dodatkowo, zarząd otrzymał premię za rok 2021 w wysokości 402 tysięcy złotych. Premia się należy za oddanie więc nie oddadzą!

Na temat wynagrodzeń za rok 2023 BSP nie ujawniło dokładnych danych. Natomiast przewidujemy, że będą one na zbliżonym poziomie do tych z 2022 roku. Ponadto, BSP twierdzi, że nie może ujawniać szczegółów dotyczących wynagrodzeń i ewentualnych odpraw. Danych o byłych i obecnych członkach zarządu, co jest związane z zachowaniem tajemnicy przedsiębiorstwa oraz tajemnicy zawieranych umów.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i kształtowania osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia