Finał Pucharu Polski: Dziś spektakl na Narodowym – Pogoń vs. Wisła

Trzy dekady oczekiwania, setki meczów przeszłości - teraz ich drogi krzyżują się ponownie na boisku, w decydującym starciu o Puchar Polski. Pogoń Szczecin kontra Wisła Kraków, kto sięgnie po triumf?

140

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Finał Pucharu Polski
Kto sięgnie po to prestiżowe trofeum w czwartkowy wieczór na Stadionie Narodowym?

To już dziś o godzinie 16:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się finałowy mecz Pucharu Polski, w którym zmierzą się Pogoń Szczecin i Wisła Kraków. To spotkanie będzie miało wyjątkowy charakter. Obie drużyny, mimo regularnych pojedynków w Ekstraklasie, spotkają się w tych rozgrywkach po raz siódmy, ale pierwszy raz w finale. Finał Pucharu Polski: Dziś spektakl na Narodowym – Pogoń vs. Wisła”

Finał Pucharu Polski: Dziś spektakl na Narodowym – Pogoń vs. Wisła”

Pogoń i Wisła, oba kluby o bogatej historii i tradycji, od lat rywalizują zarówno w lidze, jak i w Pucharze Polski. Niemniej jednak, los rzadko zapewniał im pojedynki w pucharowych rozgrywkach. W ciągu ostatnich trzydziestu edycji, tylko raz doszło do dwumeczu pomiędzy tymi drużynami.

Ostatni raz obie drużyny zmierzyły się w Pucharze Polski w sezonie 2004-2005, kiedy to doszło do pojedynku w ćwierćfinale. Po bezbramkowym remisie w Szczecinie, Wisła odniosła zwycięstwo w Krakowie, dzięki trafieniu Tomasza Kłosa. Od tamtego czasu minęło aż dziewiętnaście lat, by obie drużyny ponownie spotkały się w tych rozgrywkach.

Kibice oburzeni! Kontrowersyjny sędzia

Emocje sięgają zenitu, nie tylko rywalizacja na boisku budzi zainteresowanie, ale także wybór sędziego spotkania, który wzbudził fale kontrowersji i niezadowolenia wśród kibiców.

Tomasz Kwiatkowski, sędzia z Warszawy, został wybrany na arbitra tego prestiżowego meczu. Decyzja ta wywołała burzę na mediach społecznościowych, gdzie fani obu drużyn wyrażają swoje niezadowolenie. „To jest żart”, „Ale żeście ekipę zmontowali”, „Jeden z najsłabszych sędziów w lidze”. Tak brzmią tylko niektóre z komentarzy, które pojawiają się w sieci.

Kwiatkowski ma na swoim koncie 21 spotkań w tym sezonie. Jednak dla kibiców nie jest to wystarczające do zapewnienia bezstronności w kluczowym finale. Co więcej, nie sędziował dotąd meczów Pogoni Szczecin w Ekstraklasie, co dodatkowo podgrzewa atmosferę nieufności wokół jego osoby.

Kibice podnoszą również kwestię bezpieczeństwa, związanej z obecnością policji na stadionie podczas meczu. Choć doszło do porozumienia w niektórych kwestiach, to jednak obecność sił policyjnych w strefach dla fanów wywołała sprzeciw.

Warto zaznaczyć, że w związku z tą kontrowersją, PZPN podjął działania mające na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa i prawidłowego przebiegu spotkania. Mimo to, napięcie wokół finału Pucharu Polski wciąż rośnie.

Kto tym razem?

Czy decyzja o wyborze sędziego rzeczywiście zagraża uczciwości tego ważnego meczu? Czy kibice zdołają zaakceptować decyzję organizatorów? Odpowiedzi poznamy już w czwartek, kiedy na boisku zagoszczą Pogoń Szczecin i Wisła Kraków w

70 ty jubileuszowy finał odbędzie się na kultowym Stadionie Narodowym w Warszawie, dodając dodatkowego blasku temu historycznemu spotkaniu. Zapewne ultrasi obu klubów przygotują niezapomniane widowisko dla kibiców, jakiego nie doświadczyli od lat.

Finał Pucharu Polski rozstrzygnie, która z drużyn uzyska szansę na udział w europejskich pucharach oraz cenny zastrzyk finansowy.

Początek meczu zaplanowano na godzinę 16:00. Transmisja w TV będzie dostępna na kanałach Polsat, Polsat Sport 1 i Polsat Sport Premium. Rywalizację skomentują Bożydar Iwanow i Maciej Żurawski. Z kolei za pośrednictwem internetu rywalizację o Puchar Polski będzie można śledzić korzystając z usługi Polsat Box Go. Jest on dostępny po wykupieniu dostępu do odpowiedniego pakietu.

Przeczytaj też o polskich celach na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.


Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany go przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształtowaniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia